Jakých blogů je nejvíce?

Napadlo vás někdy, jakému tématu je věnováno nejvíce blogů? Je to třeba anime? Nebo snad nějaká celebrita?

S tematickým členěním blogů je trochu problém. Každý, kdo se o něco podobného pokoušel, mi dá za pravdu. Ukažme si to na třech příkladech.
Na adrese top.blog.cz můžete najít můj blog, na kterém se pokusil vytvořit seznam zajímavých blogů na Blog.cz. Seznam je občas aktualizován a může posloužit všem, kteří hledají blog v oblasti svého zájmu. Pro tyto účely jsou všechny blogy roztříděny do několika základních kategorií:
Už při pohledu na kategorie asi každého napadne, že jejich výčet není ani 100% reprezentativní, ani dokonalý. Vezmeme-li jako naprostý základ tři druhy blogů – deníček, fotoblog a fanouškovský blog na nějaké téma nebo koníček – hned se nabízí řada problémů. Kam třeba zařadit blogy, které se jakémukoli zaškatulkování brání, protože jejich autoři se věnují více tématům? Proč je tam kategorie „panenky“ a ne třeba „anime“? Věděli jste třeba, jak velké množství blogů je zaměřeno na téma „Lví král“, „Koně“, nebo „Vlci“?
Pojďme dál k Autorskému klubu. I jeho tematické kategorie jsou subjektivní a nepokrývající všechny druhy blogů. I proto je zařazení členů do jednotlivých kategorií dobrovolné.
 • Bafuňáři klubu
 • Deníčky
 • Fotoblogy
 • Glosátoři života
 • Grafika a kreslení
 • Nesmrtelnost chrousta a další hloubání
 • O kultuře a o umění
 • Povídky, básně, fantazie
 • Salámisti, kteří si žádnou kategorii neumí vybrat
 • Zájmy a koníčky
Jak můžeme vidět, některé kategorie AK se překrývají s kategoriemi na top.blog.cz, jiné chybí. Ty na AK jsou více obecné, ty na top.blog.cz se naopak snaží o uzší vymezení blogu, které často nerespektuje širší tematický záběr jednotlivých blogů.
Do třetice zde máme ukázky vytvořených blogů na titulní stránce Blog.cz (viditelné pouze pro nepřihlášené uživatele):
 • Mix
 • Zvířata
 • Fotografie
 • Umění
 • Koníčky
 • Deník
 • Hudba
 • Ostatní
Ani tyto kategorie nejsou ideální, poměrně dobře ale reprezentují pestrost uživatelských blogů na Blog.cz.
Pojďme si nyní udělat malý pokus. Do ankety jsem zahrnul kategorie AK. Jsou dostatečně obecné, aby pokryly 95% všech blogů na Blog.cz. Například blogy zaměřené na celebrity, hudební kapely, herce, vlky, koně, The Sims, „růžové“ blogy ad. zahrňte do kategorie „Koníček“.
Na vás nyní je v anketě dát hlas tomu z nich, který má podle vašeho názoru na Blog.cz nejhojnější zastoupení. Zkuste to posoudit podle toho, jaké blogy jste až dosud viděli, nikoli podle toho, jaké blogy navštěvujete vy osobně. Dá rozum, že např. fanynky Tokio Hotel mohou mít pocit, že nejvíc blogů je věnovaných právě jejich kapele.
Pomoci by vám mohlo několik vodítek: žebříček nejnavštěvovanějších blogů, žebříček nejlépe hodnocených blogů, žebříček Koníček, a další žebříčky, které ukazují, co se dlouhodobě drží na špici zájmu uživatelů. Výsledek ankety přesto zřejmě nebude mít jinou vypovídací hodnotu, než to, co si myslí čtenáři tohoto blogu. I to ale není k zahození 🙂
Jak to je ve skutečnosti, tedy jakých blogů je na Blog.cz skutečně nejvíce, se bohužel nikdy nedozvíme, protože nemáme žádné technické prostředky, jak to zjistit.
Hlasujte v anketě a pište své názory, je to zajímavé téma k diskusi.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: