Přezdívky, kam se podíváš

Bloguje se pod přezdívkou, to je známá věc. Blogerů vystupujících pod pravým jménem je výrazně méně. Tak se na ty přezdívky pojďme podívat.

Když si procházíte seznam členů Autorského klubu, možná vás to taky zaujme. Kam lidi na ty přezdívky chodí? A proč většina přezdívek začíná na několik málo písmen, zatímco zbytek abecedy zeje de facto ladem?
Česká abeceda má 42 písmen. Rozložení jejich četnosti v počátečních písmenech přezdívek členů AK je relativně nerovnoměrné. Naprosto nejvíce přezdívek začíná na písmeno A (52 přezdívek), následuje M (43 přezdívek) a L (42 přezdívek). Pak dlouho dlouho nic a žádné další písmeno nepřesáhne počet 30 přezdívek, které by na něj začínaly.
Následují S a T se shodným počtem 28 přezdívek, které začínají těmito písmeny (28 pro T a dalších 28 pro S). Za nimi stojí P a K, obě mají po 23 přezdívkách. Hranici 20 přezdívek ještě překračují písmena E (20), J (21) a N (22).
Naopak nejméně přezdívek začíná na písmena Ř a Ž, a sice jenom jedna pro každé písmeno. Dvě přezdívky potom začínají na písmeno Š a 3 přezdívky na písmeno Č.
Jak je vidět, některá písmena se vyskytují výrazně častěji jako začáteční písmena blogerských přezdívek (A, M, L), zatímco jiná se nevyskytují ani jednou. Jsou to samozřejmě všechna písmena s diakritikou: Á, Ď, É, Ě, Í, Ň, Ó, Ť, Ý. Kromě písmen Č, Ř, Š a Ž, která zastoupení, byť minimální, na počátku blogerských přezdívek mají. Rovněž zcela chybí přezdívky začínající na písmena Q a X.
Zatímco se jeví jako přirozené, že asi těžko někdo vymyslí přezdívku začínající Ě nebo Ý, obliba A, M a L na začátku blogerských přezdívek mě trochu zaráží. Bohužel nemám k dispozici data o přezdívkách všech uživatelů Blog.cz, ale pouze členů AK. Bylo by zajímavé zjistit, zda vybraný vzorek 467 členů AK (aktuální počet členů AK v době psaní článku) reprezentuje skutečný trend v zakládání blogerských přezdívek, které nejčastěji začínají na A, M nebo L, nebo zda se jedná o statisticky nevýznamný vzorek, který neukazuje nic jiného, než obyčejnou náhodu.
V anketě najdete 25 přezdívek členů AK, které mě nejvíce zaujaly. Některé mě upřímně rozesmály, jiné zaujaly svojí originalitou. Hlasujte v anketě, která z nich se vám líbí nejvíc. Rozloží se hlasy v anketě víceméně rovnoměrně mezi všech 25 přezdívek, nebo se ukáže, že tu máme hvězdu mezi přezdívkami, která si ukousne největší podíl z vašich hlasů?
P.S. Kdo poznal film, jehož název byl drobně zparodován pro název tohoto článku? 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: