Patří na blog vulgarismy?

Jaký je váš názor na otázku, zda na blog patří vulgarismy?

V minulosti došlo párkrát k situaci, kdy byl zájemce o vstup do Autorského klubu odmítnut, protože byl jeho blog vyhodnocen jako – řekněme – odporující dobrému vkusu. Takových případů je ale naprosté minimum, a dle mých zkušeností je vyloženě vulgárních blogů velice málo.
Nejčastěji se jedná o tzv. antiblogy, které osobně vnímám jako velice problematické. Tyto blogy jsou po nahlášení nějakým uživatelem většinou rušeny, pokud tam dochází k cílené kyberšikaně konkrétního člověka.
Naopak tolerovány jsou třeba proanablogy, blogy obsahující obrazový materiál na téma sebepoškozování, twincest, yaoi, apod., čili blogy, které sice leckoho pobuřují a uráží, ale které na nikoho neútočí a jejichž autoři mají nárok na svobodu slova, ať se nám to líbí nebo ne.
Antiblogy jsou ale specifickou skupinou blogů, které anketa opomíjí. Zájem je zde totiž soustředěn na samotný styl psaní článků, a problém, zda lze tolerovat vulgarismy například u členů Autorského klubu.
Samozřejmě platí, že způsob vyjadřování je vizitkou každého blogera. Někteří z nich ji mají vystavenou velmi nelichotivě. To se netýká ani tak samotných publikovaných článků, jako spíše komentářů. Komentáře, ta droga a modla všech blogerů, které jsou podle všeho důležitější než samotné články. Kolem komentářů se všechno točí a kvůli nim všichni blogují.
A právě v nich bohužel dochází relativně často k invektivám a použití vulgárních nadávek – z mých zkušeností vyplývá, že překvapivě nejvíce sprosté bývají dívky kolem věku 12-14 let, které blogují o celebritách a koních (tzv. virtuální stáje), a dospělý člověk může být až zaskočen, jakými slovy se tito uživatelé často titulují. Vyrůstá nám zde generace dívek – vulgárních hulvátů, nebo se jedná o určité věkové specifikum, které časem zmizí?
Jak se vám osobně líbí, když na nějakém blogu narazíte na slova, která nepatří do slušného slovníku? Jste zastánci umírněného užívání vulgarismů, které sem tam použity dodají článku na jadrnosti a naléhavosti? Nebo jste naopak pro naprostou absenci sprostých slov na blozích, a to jak v článcích, tak komentářích?
A co s „vulgárním blogerem“, který se hlásí do AK? Je-li jeho blog skutečně autorský, nemá snad právo stát se členem?
Hlasujte v anketě, a připište i svůj komentář. Je to velmi interesantní téma, těším se proto na plodnou diskusi 😉

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: