Zakázaná uživatelská jména

Proč si nelze (nejen) na Blog.cz zaregistrovat některá uživatelská jména.

Aneb článek volně navazující na dřívější článek Adresa blogu a vše co s ní souvisí, ke kterému se ještě v tomto článku vrátíme.
Upozornění: následující informace platí pro všechny internetové projekty TV Nova, které najdete na horní liště v administraci svého blogu a titulní stránce Blog.cz a zbylých projektů. Je to proto, že všechny využívají sdílenou uživatelskou databázi, která umožňuje globální přihlašování jednotným uživatelským jménem a heslem. Pro uživatele to znamená výhodu v podobě několika služeb vázaných na jeden uživatelský účet.
Jak asi víte, uživatelské jméno může být dlouhé v intervalu 3-32 znaků. Z toho vyplývá první omezení – délka. Nepředpokládám, že by se našel někdo, kdo by si chtěl zaregistrovat uživatelské jméno delší než 32 znaků, ale řadě uživatelů by se jistě líbila adresa blogu v minimalistické verzi typu „ja.blog.cz“ nebo „hm.blog.cz“. Ale nejde to kvůli technickým důvodům, které zde nechci vypisovat.
Potom tu máme uživatelská jména, která si nelze zaregistrovat jednoduše proto, že by takové blogy nebylo možné vůbec otevřít. Typicky jmenujme uživatelská jména „admin“ (admin.blog.cz je adresa administrace), „beta“, „devel“, „test“, „testing“, (testovací větve), „http“ a další.
Za krátké zastavení stojí zakázané uživatelské jméno „www“. Řada uživatelů píše adresu svého blogu ve tvaru http://www.jméno.blog.cz, i když to vůbec není nutné – stejně budete přesměrováni na tvar bez www. (Je to proto trochu nepochopitelné a osobně si to vysvětluji nepřiznanou tendencí některých uživatelů vlastnit místo blogu webové stránky, o které jsem psal nedávno v jiném článku). Pokud byste si zaregistrovali uživatelské jméno „www“, adresa vašeho blogu by byla http://www.blog.cz, což vás automaticky přesměruje na http://blog.cz, tedy domovskou stránku Blog.cz. Pokud chcete jít na domovskou stránku Blog.cz, pak ani zde není nutné psát do adresy www.
Na tomto faktu mimochodem částečně stojí stále vysoká návštěvnost dlouhodobě neaktivního blogu na adrese wwww.blog.cz. Je tomu tak proto, že jeho autor si kdysi zaregistroval uživatelské jméno „wwww“, a řada uživatelů, kteří vyplňují do adresního řádku prohlížeče adresu domovské stránky Blog.cz s www na začátku, se občas přepíše a napíše o jedno w navíc. Čím se jim neotevře domovská stránka, ale tento konkrétní uživatelský blog. Celkem vtipné využití známé tendence lidí se přepisovat v adrese, co říkáte? 🙂
Další skupinou zakázaných uživatelských jmen jsou taková, která jsou jednoduše problematická sama o sobě. Jmenujme si například „erotika“, „eroticky“, „porno“, „sex“, „sexualni“, apod. Důvody zde jistě netřeba rozebírat 🙂
Potom jsou zde zakázaná uživatelská jména, která jsou rezervovaná pro některé naše projekty. Proto si nelze registrovat uživatelská jména jako „tricka“, „hry“, „mobil“, apod. Že se vám po zadání adresy tricka.blog.cz neotevře blog uživatele „tricka“, ale náš e-shop, je vám jistě známo. Atd., atd.
Zakázaných uživatelských jmen je ještě mnohem více, většinou se jedná uživatelská jména budící dojem, že jsou navázána na nějakou konkrétní osobu nebo chráněnou obchodní značku. Jen pro vaši představu, není jich celkově více než několik desítek, a v tomto článku byla představena jen ta nejzajímavější.
Zkusili jste si někdy zaregistrovat některé zakázané uživatelské jméno? Napadají vás některá další uživatelská jména, která by měla být blokována? Setkali jste se někdy s tím, že si někdo zaregistroval uživatelské jméno a pak se ho snažil prodat? Máte-li k tématu nějaké zkušenosti, neváhejte se s nimi svěřit v komentářích – jako vždy si je rád všechny přečtu.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: