Zahraniční návštěvníci blogu

Jaké máte zkušenosti se zahraničními návštěvníky svého blogu?

Pokud se rádi detailněji zabýváte statistikami návštěvnosti svého blogu, pak jste s velkou pravděpodobností zaznamenali, že na váš blog zavítá sem tam i někdo ze zahraničí. Mezi uživateli je poměrně populární služba FLAG counter, která umí zmiňované zahraniční přístupy zobrazovat v přehledné tabulce na blogu podobně jako služba TOPlist, (která je na rozdíl od FLAG counteru podporovaná).
I tento blog zaznamenává zahraniční návštěvníky. Z celkového počtu návštěvníků ale tvoří velmi zanedbatelný podíl. Pro vaši představu – za posledních 30 dní zaznamenal tento blog 15 461 návštěvníků, z toho jich 13 810 bylo z Česka a 1 471 ze Slovenska. Tzn. zahraniční návštěvy tohoto blogu tvoří méně jak 1,2 % ze všech celkových návštěv. Pokud tedy Slovensko nepovažujeme za zahraničí 🙂
Můj osobní názor je takový, že pár lidí z těch 1,2% zahraničních návštěvníků jsou naši uživatelé na cestách v zahraničí, kteří si z nějakého důvodu otevřeli náš blog i za hranicemi. Zbytek budou náhodní návštěvníci ze zahraničí, kteří se sem dostanou z vyhledávačů, a blog po otevření ihned opouštějí. Zkrátka nic, co by stálo za řeč.
Vzhledem k charakteru tohoto blogu je samozřejmé, že je orientován na české čtenáře z řad uživatelů Blog.cz. Zahraničnímu návštěvníkovi nemá po obsahové stránce co nabídnout, nikdy jsem proto neuvažoval o tom, že bychom sáhli po službě, která je po FLAG counteru mezi uživateli rovněž velice oblíbená – Google překladač.
Jak ale ví každý, kdo s touto službou někdy pracoval, pořízený překlad webové stránky do jiného jazyka je velmi nedokonalý a slouží pouze k orientačnímu přehledu návštěvníka na přeložené stránce. (Osobně jsem mimochodem přesvědčen o tom, že strojové překlady nikdy nedosáhnou takových kvalit, aby se plně vyrovnaly výsledku mravenčí píli lidských překladatelů, a ani vzdáleně se jim dosud nepřibližují).
Tento blog ale není typický blog, je to naopak velmi atypický blog 🙂 Většina uživatelů Blog.cz se snaží svůj blog psát tak, aby s ním oslovili co nejširší okruh čtenářů. O fanouškovských blozích nemluvě, kde je přesah do zahraničí jasný na první pohled. Vzhledem k tomu, že toto je tak trochu neznámé pole, je tu pro vás několik otázek:
  • Máte na svém blogu počítadlo FLAG counter? Pokud ano, zkuste vysvětlit proč.
  • Máte na blogu odkaz na váš blog přeložený službou Google překladač? Pokud ano, co si od toho slibujete?
  • Kolik procent ze všech vašich návštěv tvoří zahraniční návštěvníci? Snažíte se jim například nějak vyjít vstříc (anglické popisky menu apod.), nebo je ignorujete?
  • Jste v kontaktu s nějakými zahraničními návštěvníky svého blogu? Píšou vám i komentáře v cizím jazyce?
I my v zákulisí Blog.cz se setkáváme se zahraničními návštěvníky blogů, a nejsou to jen zmiňovaná 1,2% na Srdci blogu. Poslední dobou se totiž množí případy, kdy uživatel Blog.cz převezme a na svém blogu zveřejní bez souhlasu majitele autorských práv nějaký obsah (typicky fotografie nějaké kapely nebo zpěváka/zpěvačky), a přijde na něj report v angličtině. Vzhledem k nárůstu těchto případů jsme provedli drobnou úpravu v našem systému reportů, a nyní již systém umí odeslat reportérovi (ten, kdo nahlásil závadný blog) e-mail i v angličtině. S majiteli nahlášených blogů reporty nadále samozřejmě komunikují výhradně česky.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: