Jak se vám zadařilo s vašimi blogerskými plány?

Na konci července jsme vyhlásili soutěž „Napište 5 věcí, které chcete zlepšit na svém blogu do konce roku 2009“.

Přes 200 z vás se zúčastnilo a sepsalo na toto téma článek. Dnes je první den nového den roku, a čas na zlepšování vám tedy vypršel. Tak jak jste na tom? 🙂
Zkuste si najít svůj článek a porovnejte, jak se vám podařilo cíle naplnit. Ideálně si to nenechejte pro sebe a napište „srovnávací“ článek. Budu rád, když se článkem pochlubíte v komentářích.

Až vyhodnotíte, jak se vám to povedlo, tak nezapomeňte udělat „blogerské cíle“ na rok 2010. A protože mít cíle bez toho, abychom věděli, jak se k cíli dostat, je na nic, tak by bylo také dobré si udělat plán. Plán tentokrát na kratší období než je rok.

Začít můžete plánem na leden nebo si rovnou udělat plán na jednotlivé týdny v měsíci. Potom vám zbývá jen to „nejjednodušší“. Pravidelně (týdně, měsíčně …) kontrolovat a upravovat své plány a připomínat si své cíle pro rok 2010.

Samozřejmě podobný systém můžete využít i na jiné oblasti svého života. Ale třeba zrovna váš blog je místo, kde si to vyzkoušet a využít „přísného dohledu“ ostatních blogerů.

A jak se povedlo nám splnit zlepšit, co jsme si v červenci předsevzali?

1. více reagovat na komentáře, které se týkají článků
Více reagujeme, ale pořad je co zlepšovat.

2. předělat pravidelné články (Zaujalo nás, Soutěž o nej blog, Rozhovory s blogery …), které se už nebezpečně opakují

Ze soutěže o nej blog jsme udělali hitparádu a u rozhovorů s blogery měníme otázky podle toho, kdo je zpovídán. Zaujalo nás je ale stále stejné i když jsme teď měli naplánovanou změnu, ale nějak nám zmizela. Tak snad v lednu.

3. zatáhnout více kolegy do dění na Srdce blogu (novinky nebudeme oznamovat se zpožděním, více se nám zde bude někdo představovat …)

Novinky se zpozděním už snad neoznamujeme, ale se zatáhnutím kolegů je to pořád velká bída.

4. nechat občas napsat článek někoho z vás – vymyslet jak na to


Ještě, že tu máme ten předchozí článek 🙂 Také v září a říjnu jsme zde propagovali vaše soutěže. Ale nic systematického vymyšlené nemáme.

5. mít na soutěže systém, který umožní, aby ze všech soutěžících mohli vybírat a hlasovat všichni blogeři jedním hlasem
Tak zde nula 😦

Tak snad z 60% máme snad splněno.

Přeji zdařilé plánování a smělé cíle pro roce 2010, a to nejen na blogu!

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: