Doplňující informace k avatarům

Pondělní článek, který vás informoval o nové funkci v podobě avatarů, spustil bouřlivou reakci. Na základě vašich komentářů u zmíněného článku přinášíme doplňující informace, abychom rozptýlili mj. několik nedorozumění, které zde vznikly.

  • Přihlášení při komentování je nepovinné. Kdo nechce, přihlašovat se nemusí, a bude mu to fungovat jako doteď. Přihlášení mu ale umožní zobrazit si vlastní avatar, a sníží se tím možnost, že se za něj bude někdo vydávat.
  • Pokud uživatelé využijí trvalé přihlášení, tak není žádný důvod, aby je přihlašování zpomalovalo. Měli by být trvale přihlášeni napříč všemi blogy.
  • Ve výběru jména se zobrazuje „Jméno a příjmení“, „Přezdívka“ a „Jméno blogu“. Pokud se někomu zobrazuje pouze jméno blogu, tak stačí, když si vyplní profil (zde). Pokud mu to nedostačuje, může si vždy nastavit přes „Zadat jméno“ cokoliv dalšího.
  • Je dobré mít na vědomí základní rozdíl mezi avatarem uživatele a výchozím avatarem blogu. Někteří z vás si nastavují oba stejné a pak se diví, že nejsou rozeznat oni od dalších lidí u nich na blogu. Připomeňme tedy, že avatary jsou dva:
1) váš vlastní avatar, který se zobrazuje pouze u komentářů, které jste napsali vy; tento vlastní avatar si můžete nahrát ve svém uživatelském profilu (zde)
2) avatar pro nepřihlášené čtenáře blogů – zobrazuje se u příspěvků nepřihlášených čtenářů blogů; pokud se vám nelíbí výchozí avatar, pak si ho můžete změnit zde
  • Pro ty, kteří skutečně avatary za žádnou cenu na svém blogu nechtějí, je zde možnost si je prostě vypnout 🙂 Nastavíte si to v Nastavení >> Obecné >> Zobrazovat avatar u komentáře (zde).
  • Změna avataru se projevuje postupně. Platí, že u nového komentáře už by měl být vždy nový avatar, ale u starších se to projevuje postupně. Je to kvůli rychlejšímu načítání komentářů.
  • Průhlednost u PNG nově podporujeme. Nic vám tedy nebrání nastavit si jako svůj avatar nějaký PNG průhledný obrázek . Animované obrázky ve formátu GIF ale nepodporujeme, a ani o tom neuvažujeme.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: