Přihlašování při komentování a avatary

327476ba30_43105919_o2.jpg
Představujeme novinku na vašich blozích – vylepšenou podobu komentářů v podobě přihlašování a zobrazování avatarů.

Nově na svém blogu můžete najít komentáře v podobě, kterou můžete například znát z nejrůznějších internetových diskusí.
Nepřihlášeným uživatelům se ve formuláři pro odeslání komentáře nově zobrazuje tlačítko „Přihlášení„:
snímek obrazovky
Pokud jste registrovaným uživatelem Blog.cz, pak stačí vyplnit své uživatelské jméno a heslo do blogu. Po přihlášení si můžete vybrat, jestli chcete v poli jméno zobrazovat své uživatelské jméno, nebo nějakou vlastní přezdívku:
snímek obrazovky
Pak už můžete psát komentáře stejně jako dřív. Pokud máte zapnuté trvalé přihlášení, pak si vás systém pamatuje a pokaždé vám na každém blogu nabídne formulář s již vyplněnou přezdívkou. Nemusíte se tedy pokaždé znovu přihlašovat.
Blogy na Blog.cz nečtou pouze uživatelé Blog.cz, ale i lidé, kteří zde blog nemají – tito čtenáři blogů mohou samozřejmě i nadále přidávat k článkům komentáře s vyplněnou libovolnou přezdívkou, a případně i odkazem na svou stránku nebo e-mailovou adresu.
Jedinou změnou oproti minulosti zde je to, že tito nepřihlášení uživatelé jsou od přihlášených odlišeni jiným avatarem.
snímek obrazovky
Avatar je ikonka uživatele, která se zobrazuje u jeho příspěvků. Avatary na Blog.cz jsou dvojího druhu. První slouží uživatelům Blog.cz, druhý označuje nepřihlášené (nebo anonymní) čtenáře. Rozměry obou avatarů jsou 32 x 32 pixelů. Vlastní avatar pro svůj profil si můžete nahrát ve svém uživatelském profilu. Stejně tak si můžete nahrát vlastní ikonku pro avatar nepřihlášených čtenářů, pokud se vám výchozí obrázek nelíbí.
Pokud si z nějakého důvodu zobrazování avatarů v komentářích u svých článků na svém blogu nepřejete, pak si tuto funkci můžete vypnout. Přihlašování při komentování ale nijak vypnout nelze.
Jednou z velkých výhod těchto změn je, že nyní už se nikdo nemůže vydávat v komentářích za autora jiného blogu. Podle avataru lze bezpečně odlišit, jestli vám psal komentář skutečně přihlášený autor nějakého blogu, nebo pouze anonymní čtenář, který vyplnil ve formuláři falešné jméno.
Věříme, že jsme vás s těmito změnami potěšili, a že budete ještě s větší chutí diskutovat.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: