Nejzajímavější výsledky anket

16eb94376e_43358026_o2.jpg
Už více jak rok se vás v naší rubrice „Ptáme se vás“ ptáme na nejrůznější otázky, ať už související s blogováním, nebo s něčím jiným.

To je dobrá příležitost ohlédnout se podobně jako u rozhovorů s blogery zpět, a podívat se na výsledky několika nejzajímavějších anket. V tomto článku si představíme deset nejzajímavějších.
U první otázky lze říci, že nezaujímáte nějak vyhrocený názor. Většina se sice přiklání k tomu, že by zasahovala do blogů, jako jsou např. tzv. pro ana blogy, ale velké množství uživatelů je proti, a další velké množství by se rozhodovalo vždy ad hoc u každého blogu zvlášť.
Zde je dobré napsat, že náš postoj je jednoznačný – nezasahujeme do obsahu blogů, pokud jednoznačně neporušují naše podmínky. Z tohoto pohledu např. tzv. pro ana blogy tolerujeme.
Snímek obrazovky.png
Tato otázka zjišťovala, do jaké míry si hlídáte na blogu své soukromí. Je vidět, že preferujete spíše utajení, uchylujete se tedy nejčastěji k přezdívce. Své plné jméno na blogu uvádí jen menšina uživatelů.
Snímek obrazovky-1.png
Nejčastější odpověď na otázku zjišťující váš postoj ke svátku svatého Valentýna je trochu překvapivá – nejvíce hlasů dostala možnost „Slavil/a bych ho, ale nemám s kým“. Ukazuje se, že na Blog.cz zřejmě bloguje velké množství dívek, které nejčastěji kvůli svému věku zatím s nikým nechodí, a v této anketě nad tím tak trochu vyjádřily lítost 🙂
Snímek obrazovky-2.png
Popularitu americké kinematografie jste v této anketě potvrdili na celé čáře. Za zmínku ještě stojí obliba domácích filmů, ale ta je za americkými filmy až s velkým odstupem. Tato data potvrzuje i žebříček nejolíbenějších filmů, ve kterém mají americké filmy opět drtivou převahu.
Snímek obrazovky-3.png
Popularitu psa a kočky jako domácího zvířete nezpochybnitelně potvrdila tato anketa. Za zmínku stojí 15 hlasů pro odpověď „štítonoš lední“. Fakt ho někdo máte doma? 🙂
Snímek obrazovky-4.png
U této politické otázky jste vyjádřili spíš svou skepsi k možnosti snížit věkovou hranici pro možnost volit. Nemalá část z vás by ale k volbám klidně šla už v 15 letech. Možná si tedy v květnu, kdy se budou konat nové nejbližší volby, dáme anketu, koho byste volili 🙂
Snímek obrazovky-5.png
Výsledky této ankety lze interpretovat tak, že co bloger, to jiná motivace k psaní článků. Nelze uvést jeden dominantní důvod, který by motivoval většinu blogerů k nutkání napsat článek – každý z vás to má zkrátka jinak.
Snímek obrazovky-6.png
U této otázky jste naopak vyjádřili drtivou podporu autorským právům, a zároveň tvrdý odsudek proti jejich porušování. Jinou odpověď jsme ani nečekali, zároveň zde ale asi trochu platí, že hodně lidí kliklo na odpověď, která jim připadá správná, ale v praxi se jí tak docela neřídí 🙂
Snímek obrazovky-7.png
Tato otázka je velmi zajímavá. Ukazuje, že Blog.cz není jen virtuální svět sám pro sebe, ale i místo, kde se řada z vás seznámila s novými kamarády, se kterými se vídá i naživo. A pokud tomu tak není, tak je nejčastější překážkou vzdálenost, kterou řešíte alespoň tak, že si píšete po ICQ.
Snímek obrazovky-8.png
A konečně nedávná anketa, zjišťující váš postoj k magii. Skeptiků je mezi vámi velmi málo, a ukazuje se, že většina se více nebo méně kloní na stranu názoru, že něco na té magii asi bude 🙂
Snímek obrazovky-9.png

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: