Klikací ikonka – jak na to

77fa027d18_54569183_o2
Pokračování z minula, kdy jsme si vysvětlili, co je spřátelování. Nyní je na řadě klikací ikonka.

  • Klikací ikonka
Všechno si to vysvětlíme na naší klikací ikonce, kterou najdete v menu našeho blogu. Každý obrázek na Blog.cz má svou jedinečnou adresu. Například naše ikonka má tuto adresu:
Snímek obrazovky-1
Adresu každého obrázku (nejen) na Blog.cz zjistíte tak, že na obrázek kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte Kopírovat adresu obrázku. Když si takto zjistíte např. adresu naší ikonky a zadáte ji do adresního řádku vašeho prohlížeče, zobrazí se vám tento obrázek:
Je to obrázek použitý jako naše klikací ikonka. Zatím není klikací a nikam nevede. Abychom z něj udělali klikací ikonku, pak se musíme v editoru pro psaní článků přepnout do HTML (tlačítkem na konci lišty s popiskem HTML) a použijeme následující kód:
Snímek obrazovky-2
Cíl odkazu je adresa blogu, na kterou má klikací ikonka vést. Adresa obrázku je to, co jsme si ukázali o kus výše. Výsledný kód klikací ikonky našeho blogu tak bude vypadat takto:
Snímek obrazovky-3
Přepnete-li se do HTML a vložíte tam tento kód, pak se vám po uložení zobrazí následující ikonka:
A máte klikací ikonku – stačí na ni kliknout, a dostanete se na náš blog. Pokud ji chcete vložit k sobě na blog a odkázat tak na náš blog, pak ji stačí označit myší a stiskem kláves Ctrl + C ji zkopírovat. Do menu svého blogu ji potom můžete vložit s pomocí volitelného menu boxu (do viditelných položek menu přidáte Volitelný menu box a do něj následně vložíte zkopírovanou ikonku).
  • Vlastní ikonka
Vytvořte si nějaký malý obrázek, který se pro tyto účely hodí. Nejčastěji se pro ikonku používá název blogu nebo přezdívka autora blogu na pozadí barvy typické pro daný blog. Nejčastěji používaným rozměrem je ten samý, který máme i my – 88 x 31 pixelů.
Pokud chcete použít nějaký hotový obrázek, pak můžete např. využít bezplatné fotobanky stock.xchng, ze které lze legálně přebírat obrázky.
Hotový obrázek zmenšený na rozměry ikonky nahrajte do blogu, poté si zjistěte jeho adresu, a použijte ji do kódu na ikonku:
Snímek obrazovky-2
Pak už si hotovou ikonku stačí vložit do menu, odkud si ji mohou vaši čtenáři zkopírovat.
  • Co dál?
Když se budete hodně snažit a budete na svém blogu tvrdě pracovat, určitě se časem dostanete i do žebříčků nejodkazovanějších a nejoblíbenějších blogů, ale to je běh na dlouhou trať a připravte se na to, že první úspěchy se dostavují až po několika měsících, kdy se vám podaří pracně vytvořit komunitu stálých čtenářů vašeho blogu.
  • Pokračování příště
Příště si vysvětlíme, jak zvýšit šance na to, aby si vašeho blogu mezi tisíci jiných blogů někdo všimnul, a jak vylepšit své pozice ve vyhledávačích.
P.S. Stále si nevíte rady, jak vytvořit klikací ikonku? Potom vyzkoušejte tento návod.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: