Zaujalo nás – Ruční práce

e480526b90_39951612_o2
Je tu další článek z pravidelné rubriky Zaujalo nás, která si klade za cíl představovat pestrou skladbu uživatelských blogů na Blog.cz. Tentokrát na téma „ruční práce„.

Jak již napovídá název této rubriky, představujeme zde blogy, na které jsme při nějaké příležitosti narazili, a které nás nějakým způsobem zaujaly. Slibujeme si od toho jednak možnost ukázat vám, jaká všechna možná uplatnění blogy mohou mít, a druhak samozřejmě doufáme, že i vás nějaký z představovaných blogů zaujme, a budete se na něj třeba pravidelně vracet.
Konec nudného úvodu, a pojďme se podívat na aktuální pětici zajímavých blogů, které se nějakým způsobem věnují tématu ručních prací a věcí s tím spojených:
  • lacespider.blog.cz – „Paličkování – hra a tvoření“ – blog s dlouho historií věnovaný převážně jednomu tématu – paličkování
  • bijoux-gabriela.blog.cz – „Autorská bižuterie Gabriely Milatové“ – autorka vlastnoručně vyrábí šperky hlavně ze skleněných korálků, polodrahokamů, perleti, mědi, mosazi a dalších materiálů; šperky si můžete prohlížet v galeriích a rovnou i zakoupit, blog je tak současně i jakýmsi e-shopem
  • kofolasci.blog.cz – “ Kofoloví panáčci“ – blog, na kterém jeho autorka prezentuje mj. fotky vlastnoručně vyrobených kofolových panáčků
P.S. Nově můžete na svém blogu nastavit počet záznamů na stránku v rubrikách a archivu. Nastavení hledejte ve Výpisu článků zde. Výpis lze nastavit v intervalu 10 až 50 titulků, respektive celých článků.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: