Co také možná nevíte o uživatelské podpoře

Tento článek vám přiblíží druhou část uživatelské podpory Blog.cz, a sice hlášení závadného obsahu na http://blog.cz/report. Tu první část jste mohli poznat tady.

S čím vším se na nás můžete obrátit:
 • Některý z našich blogerů zkopíroval vaše texty nebo fotografie. Do formuláře zadejte odkaz na originál a na kopii a do poznámky připište jakou nápravu požadujete (zda smazat nebo zda stačí odkaz na vás). Je-li toho víc, upřesněte rovněž v poznámce.
 • Na některém z blogů jste našli své osobní údaje a nechcete je tam. Chráníme soukromá data nejen našich blogerů. Zesměšňující fotomontáže, fotografie, kontaktní údaje na blogy na blog.cz nepatří.
 • Našli jste blog, který nabízí ke stažení filmy, mp3, programy, cracky nebo sériová čísla. Naše blogy neslouží a nebudou sloužit k poškozování autorů uměleckých děl anebo počítačových programů. Nesouhlasíte-li se současnými pravidly autorské ochrany nebo s cenami programů, dejte to najevo jinak než zneužitím našeho serveru k porušení zákona.
Co se potom stane:
 • Vyčkejte na rozhodnutí. Nejpozději do dvou pracovních dnů se k vaší stížnosti dostanu a prověřím ji.
 • Dostanete zprávu o jejím přijetí nebo nepřijetí. Pokud jste vyplnili svůj e-mail, jakmile vaši stížnost odsouhlasím nebo zamítnu, dostanete zprávu i se zdůvodněním. Pokud je stížnost přijatá, dostane zprávu i bloger a začne mu běžet čas na nápravu.
 • Dostanete zprávu o vyřešení. Bloger má na nápravu měsíc. Jakmile mi oznámí, že napravil, znovu jeho blog zkontroluji. O případném uzavření hlášení vám znovu přijde e-mail. Nepřijde-li žádná další zpráva do měsíce, jeho blog se automaticky zablokoval.
 • Zkontrolujte si zda jste spokojeni. Doporučuji to každému nahlašujícímu. Víc očí víc vidí a je možné, že se mi při odsouhlasení nápravy podařilo něco přehlédnout.
Bohužel vám nemůžeme pomoci v těchto případech:
 • Některý z našich blogerů zkopíroval texty nebo fotografie, které jste někde stáhli. Tím, že něco zkopírujete, se to nestává automaticky vaším. Když někdo něco takového zkopíroval od vás, neudělal nic horšího než jste provedli vy.
 • Někdo zkopíroval vaše věci mimo blog.cz. I když jste naši uživatelé, naše moc nesahá jinam než na blog.cz. S žádostí o nápravu se musíte obrátit na provozovatele serverů, na kterých jste své věci našli. Naopak můžete klidně hlásit svůj obsah okopírovaný k nám, přestože nejste našimi uživateli.
 • Někdo vám nadává v komentářích. Není v našich silách zasahovat do konfliktů mezi uživateli, navíc v komentářích pod článcích na svém blogu jste neomezenými pány. Můžete mazat, blokovat anebo předem schvalovat jak se vám zamane.
 • Čekáte, že vstoupíme do vaší hádky a řekneme na čí straně je pravda. Jsme poskytovatelé služby, nikoliv arbitři nebo soudci.
 • Chcete dodat své stížnosti váhu tím, že ji pošlete několikrát anebo vám v tom pomůžou kamarádi. Ničemu tím nepomůžete, naopak. Jen vyřízení svého problému zkomplikujete a oddálíte. Jeden problém řeším najednou. Další stížnosti na věc, která se už řeší, končí zamítnuty.
Krutomluv, redaktor uživatelské podpory Blog.cz

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: