Soutěž o nejlepší design blogu

natty.blog.cz
Blíží se konec měsíce, a co by to bylo za konec měsíce, kdyby na vás nečekala soutěž. A co by to bylo za soutěž, kdyby opět nebyla inspirována vámi. 🙂 V komentářích ke článku, kde vám byly představeny nové šablony vzhledu, zazněly názory, že by nebylo na škodu zopakovat soutěž o nejlepší design a vítězné návrhy opět dát k dispozici všem. A protože nám na vašem názoru záleží, a z minulé soutěže vzešly opravdu pěkné designy, máte ji mít – vyhlašujeme soutěž o nejlepší design blogu. A jak bude soutěž probíhat? Čtěte dál. 😉

Soutěž bude probíhat podobně jako ta minulá: z vašich návrhů bude odbornou porotou čítající jednoho z týmu Blog.cz (čti: mně) vybráno deset nejlepších designů. Předem mohu slíbit, že budu porota nezaujatá a objektivní, nemusíte se bát. 😉 A pak už to opět bude všechno záležet jen na vás – svými hlasy v anketě vyberete tři nejlepší designy, které budou posléze umístěny v administraci a dány k dispozici všem ostatním blogerům. Teď tedy k zadání trochu podrobněji.

Zadání

Vytvořte originální design pro blog a nastavte ho v administraci blogu, který si pro tento účel založíte. Napište i nějaký ukázkový článek a vytvořte kategorie, abychom viděli, jak blog bude vypadat v „ostrém provozu“. Při tvorbě tohoto designu prosím nepoužívejte funkce volitelný box, ani nijak nevkládejte obrázky například do autorova profilu. Zkrátka, použít můžete pouze obrázky na pozadí, které se dají „naklikat“ v administraci, ne ty vkládané pomocí HTML. Pokud nevíte, co je HTML, zapomeňte předešlou větu. 🙂 Až budete mít blog hotový a všechno nastaveno, napište nám odkaz na blog do komentáře k tomuto článku.

Autorská práva

Důležitou věcí, na kterou vás musím upozornit, jsou autorská práva použitých obrázků. Pokud použijete při tvorbě nějakou fotku nebo obrázek, musíte:
buď být jeho autorem (ideální případ:-)
nebo ten obrázek musí mít licenci, dovolující jeho volné užití pro komerční účely
nebo musíte mít svolení autora obrázku ho pro tento účel použít.
Proto prosím v ukázkovém článku uveďte informaci o tom, jak je to s licencí použitých obrázků. Blogy bez této informace nebudou do soutěže přijaty!
Pokud máte pocit, že věcem jako je licence nerozumíte, tak tam raději žádný obrázek, který jste nevyfotili přímo vy, nepoužívejte. A blend je také obrázek, se kterým může být problém. 🙂
A protože i vy máte na svůj výtvor autorská práva, tak vězte, že přihlášením do soutěže nám tato autorská práva na váš design dáváte v plen… ale výměnou za ně získáte nehynoucí slávu v administraci s odkazem na váš blog. 🙂 Soutěž končí 2.1. 2009 ve 12.00.

Užitečný tip

Až budete psát ten ukázkový článek, bude se vám možná hodit odkaz na generátor výplňového textu. Je to mnohem lepší než asdf asdf asdf: 🙂

Kterak podplatit porotu

Nijak.
Nejde to.
Nesnažte se.
Ale nemusíte mě uplácet k tomu, abych vám dal několik rad, jak se odborné porotě (čili mně) zavděčit:
  • udělejte design originální, ať toho co nejvíce vypovídá o vás. Pokud použijete vámi vyfocenou fotku namísto fotky z fotobanky, máte u mě další bodík navíc.
  • myslete na to, že ten design budou používat stovky (tisíce?) dalších blogerů, takže by měl být i „univerzálně použitelný“. Že si tahle rada s předchozí protiřečí? Ano, ale komu se to přesto podaří skloubit, má místo v desítce jisté.
  • téma ani použité barvy vůbec nehrají roli, každá barva je hezká, když je vkusně použitá
  • blikání není to pravé, některým lidem (včetně odborné poroty) činí přímo zdravotní potíže 😉
  • možná byste se divili, ale až 15% z nás trpí jistou formou barvosleposti. Proto je vždycky důležité dávat pozor na kontrast, protože třeba tmavě šedé písmo na černé není zrovna čitelné (pro někoho přímo neviditelné ;-).
  • pokud je pod textem nějaký výrazný vzorek (obrázek), také to hodně snižuje čitelnost. Myslete na to;-)
Jelikož je tohle můj první článek na tomto blogu, dovolte krátké představení – jmenuji se Václav Vracovský a nedlouho pracuji v týmu Blog.cz jako XHTML kodér, ve volném čase i tvůrce oněch tří nových šablon. Tolik tedy k zadání, teď už zapnout grafické editory a šup do práce, těším se na vaše výtvory.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: