Odpovídáme na vaše otázky

pajasparrow.blog.cz
Na konci dubna jsme vám dali příležitost zeptat se nás na cokoli, co vás zajímá ohledně Blog.cz nebo nás samotných. Sešla se nám řada zajímavých otázek, nyní tedy máte příležitost přečíst si naše odpovědi.

 • Kdy bude mít Blog.cz nový design? :))
Odhadujeme, že by to mohlo být do poloviny srpna.
 • Nemôžeme aj my vyrobiť designy a dať ich do základného nastavenia?
Tuto příležitost jsme vám dali v naší soutěži o nejlepší design blogu. Vítězné 3 designy se stanou novými šablonami vzhledů. Jinak příliš nepochybujeme o tom, že funkce, která by vám umožnila si jednoduše sdílet a vyměnovat designy, by se vám libila. Třeba někdy bude.
 • Co říkáte na kopírování z blogu na blog?
S kopírováním nesouhlasíme, máme rádi originalitu. Pokud najdete blog, který porušuje naše podmínky (blog.cz/podminky), můžete ho nahlásit na adrese blog.cz/report, kde je pro tyto případy připravený formulář. Blog bude potom předán k našemu posouzení v nejbližší možné době (maximálně pár dnů). Pokud bude stížnost uznána za oprávněnou, vyzveme blogera k nápravě.
 • Je nějak možno zabránit kopírování ?
U textů tomu nijak zabránit nelze. Své obrázky ale můžete chránit tím, že do nich budete umísťovat text, který bude obsahovat například název vašeho blogu apod.
 • Máte nějaký vlastní soupis všech blogů? A jestli jo, který blog je nejstarší a ještě funkční? 🙂
Ano, máme přehled o všech existujících blozích. O každém blogu víme vše – kdy byl založen, na jaký e-mail je registrován, kolik obsahuje článků, kdy se do něj uživatel naposledy přihlásil apod. Možná se budete divit, ale úplně nejstarší blog je tenhle náš – blog.blog.cz. Akorát že se na něj více jak dva roky nepsalo, a byl „oživen“ až v lednu 2008.
 • Zveřejníte někdy Vaše fotky na tento blog, třeba z nějakých společných akcí?
Nějaké fotky ze zákulisí Jyxa můžete nalézt na firemním blogu. Ale nevylučujeme, že se nějaké fotky časem objeví i na tomto blogu.
 • Navštěvujete a pravidelně čtete nějaké blogy?
Ano, k naší práci patří seznamování se s nejrůznějšími blogy, které si naši uživatelé vytvářejí. Máme i své oblíbené blogy, ale ty vám neprozradíme, abyste jim náhodou nezáviděli.
 • Jak chcete zabránit, nebo co budete dělat s blogy, které propagují anorexii? Budete je rušit?
Blog si u nás může založit kdokoli, a pokud nebude porušovat naše podmínky nebo české zákony, tak si může psát deníček o čem chce. Nemusí se vám to někdy líbit, ale svoboda slova je důležitá, a proto nikoho neomezujeme.
 • Jakou máte pracovní dobu?;-)
Relativně volnou. Žádné „od do“. Většina je zde mezi 9:30 a 18:00, a dokonce se může pracovat i částečně z domova.
 • Jaké je vzdělání pracovníků blog.cz?
Různé, každý z nás má za sebou něco jiného, ale protože většinu týmu tvoří programátoři, tak jsou to často nějaké technické školy. Důležité jsou zkušenosti, nadšení pro týmovou práci a chuť zlepšovat blog.cz každý den.
 • Jezdíte na nějaká „soustředění“? Pokud ano, tak jak často, kam, co tam děláte?
Ano, jezdíme každý rok sjíždět nějakou řeku. Více se můžete dozvědět v tomto článku o Jyxu, kde najdete odpovědi i na některé vaše další otázky.
 • Jak vypadá běžný den pracovníka blog.cz?
To je různé, každý dělá něco jiného, ale všichni máme povědomí o tom, čeho chceme dosáhnout. Většinou máme nějaké plány a úkoly, které průběžně plníme.
 • Kolik existuje blogů celkem?
K 15.6. 12:00 bylo na blog.cz celkem 506 782 založených blogů.
 • Vadí vám, když má jeden člověk více blogů?
Samozřejmě že nám to nevadí, naopak – když zvládnete psát najednou více blogů, budeme jenom rádi, že máme pilné uživatele. Bylo by ale dobré, kdybyste mazali blogy, kterým se už nadále nechcete věnovat. To více, hezkých adres je málo.
 • Psali jste, že je mezi vámi jedna holka. Neni jí tam smutno (obrazně řečeno)?
Pevně věříme, že se naše asistentka Anežka má v Jyxu dobře a smutno jí není.
 • Kolik lidí pracuje na všech stránkách blog.cz?
Tým Blog.cz se skládá z šesti programátorů, dvou databázových administrátorů, projekt manažera, marketingového manažera a dvou osob na uživatelskou podporu.
 • Je blog.cz výdělečná stránka?
Ano, jinak bychom ji nemohli provozovat.
 • Kdo přišel s nápadem na blog.cz?
Zakladatel Jyxa, Michal Illich.
 • Přemýšlíte o zlepšení blogu třeba i večer, u snídaně nebo takhle? 😀
Jasně, někdy žijeme blogem 24 hodin denně. U snídaně občas člověka napadne nějaký nápad, který potom začne v práci realizovat. Prostě nás to baví.
 • Přemýšlíte o tom, že byste pro blog.cz udělali nějaký velký sraz, akci, nebo rozšíření webu? Např. magazín a takové…
Přišli jsme s podobným nápadem, který se odlišuje tím, že srazy by si pořádali sami uživatelé. Zatím je to pouze návrh – více podrobností se dozvíte v tomto článku.
 • Uvažujete o zavedení poplatků za službu blog.cz? 😉
Rozhodně ne, služba blog.cz je od samého počátku zdarma, a na tom se nic měnit nebude. Její provoz je hrazen z příjmů za reklamu, tak jako u jiných blogovacích systémů zdarma.
 • Máte v plánu nějak vylepšit blog.cz? Pokud ano, jak?
Blog.cz je stále vylepšován. V plánu máme hromadu vylepšení, které postupně realizujeme. Nechte se překvait, je na co se těšit. O všech novinkách se včas dozvíte na tomto blogu.
 • Jak zvýším návštěvnost mých stránek?
Víme, že toto je téma, která vás velmi zajímá. Před časem jsme vás proto vyzvali, abyste psali své vlastní návrhy na propagaci blogů. V současnosti se vašimi návrhy probíráme a připravujeme velký článek, ve kterém shrneme všechny vaše zkušenosti s propagací blogů. Tímto se také omlouváme, že stále není napsaný. Nic vám ale nebrání si pročíst uživatelské rady, které jsou v komentářích k tomuto článku.
 • Kolik e-mailů dostáváte asi ze jeden den?
Průměrně nám na uživatelskou podporu na adrese blog@blog.cz denně přijde kolem 50 e-mailů.
 • Váš plat?
Přece si nemyslíte, že vám ho řekneme.
 • Zajímalo by mě, jaké máte cíle, čeho byste chtěli dosáhnout, jak s blogem tak v životě. Jako, jestli byste chtěli bejt ředitelem něčeho, odstěhovat se do ciziny, nebo tak.
Každý z nás má své osobní cíle a sny, které si plní. V práci ale máme všichni jeden společný cíl – zlepšovat službu blog.cz, abyste se jejím prostřednictvím bavili.
 • Co posloucháte za styl hudby, jaká je vaše oblíbená skupina a jestli chodíte na nějaké koncerty:)?
Před časem jsme sami sebe vyzpovídali, odpovědi hledejte v rubrice O nás, kde aktuálně najdete dva rozhovory se členy týmu Blog.cz.
 • Pročítáte všechny komentáře, které vám tady uživatelé nechávají?
Ano, zajímají nás všechny komentáře, které nám u našich článků zanecháte. Z každého z nich máme radost.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: