Zaujalo nás – Blogy, které padly do oka marketingu

V této rubrice občas někdo z týmu Blog.cz „vypíchne“ 5 blogů, které čte nebo ho nějak zaujaly. Posledně to byl redaktor Standa, a nyni hostuje marketingový manažer Pavel Mezihorák. Jak vybíral?

Těch blogů, na které při různých příležitostech narazím, je obrovské množství. Abych se na některém z nich zastavil, tak mne musí většinou zaujmout během několika málo vteřín. Jedna z cest, jak přitáhnout návštevníka, je mít blog, který je velmi úzce zaměřen, a návštěvník, který na blog zavítá, tak hned pozná, o čem blog je. To se mi u většiny blogů, které jsou v tomto článku zmíněny, i stalo.
  • agrostranky.blog.czBlog několika zemědělců, kteří si vedou blog o svých traktorech. Tuning je nuda, traktor to je aspoň mašina. Víte, že Jaguar 850 je kombajn, a ne sporťák? Mě se nejvíc líbí klasika Zetor 6211. A tohle je kombajn mého mládi. Ještě že já nerezavím.Někdo holt Avril Lavigne a někdo zase traktůrek …
  • sibirkablog.blog.czKdyž mi bylo 10, měl jsem taky křečka. Tenkrát jsem si na psacím stroji naťukal „Křečkovi davám: slunečnice, mrkev, …..“ a přilepil izolepou na akvárko. Předpokládám, že kdyby byly tenkrát blogy, tak bych to asi řešil spíše blogem. A taky nepochybuji o tom, že v soutěži Miss hlodavec by moje Pupinka rozhodně vyhrála.
  • poradce149.blog.czBlog učitelky. O českém školství si nic moc hezkého nemyslím, ale když už i učitelky blogují, tak se třeba něco mění. Huráá.
  • mygirls.blog.czPřípadové studie o ženách a můžích. No prostě blog o balení ženských.
  • twincest.blog.czBlog o Tokio Hotel. Hmm… to je ale divný blog. Ja to vůbec nechápu. Jsou to bráchove, hrají spolu v kapele, mají hromadu fanynek, fanynky jsou předpokládám normalní holky… a jedny z nich si udělají blog o tom, že se bráchové mají rádi více než je na bratry obvyklé.Když něco nechápu a je to divné, tak to vzbuzuje můj zájem… z marketingového hlediska (to neřešte) je to pozoruhodný nápad, kde bych opravdu nevěřil, že může vzbudit takový zájem. Jejich návštěvnost je neuvěřitelná. Pozn.: Na tento blog jsem nenarazil nahodně sám, ale upozornil mě Standa.Kdybych na tento blog narazil nahodou, tak by mi těch úvodních pár vteřín asi nestačilo k tomu, abych pochopil o co se tady jedná.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: