Chtěli byste se vzájemně poznat i osobně a ne jen přes internet? + Anketa

Rádi bychom vám dali příležitost setkat se a seznámit i „offline“. Předkládáme vám zde náš návrh, abychom zjistili, jestli je něco takového pro vás vůbec zajímavé (viz anketa na konci článku), a hlavně abyste se i vy zkusili zamyslet, jak by to celé mohlo fungovat.

My už jsme se zamysleli, zde je náš návrh. Buďte k nám nemilosrdní a podrobte náš návrh té nejtěžší kritice! Samozřejmě pokud byste na to šli úplně jinak, tak ještě lépe. Těšíme se, že nám ukážete, jak moc jsme natvrdlí.

Náš návrh je postaven na tom, že si setkání budete organizovat sami a my vám jen trochu pomůžeme s propagací. Máme pocit, že obzvláště pokud jste z malého města nebo vesnice, tak objevit a setkat se „sousedem od vedle“, který také bloguje, může být docela legrace.

Jak by to ve zkratce fungovalo?

Zjednodušeně řečeno: zakládali byste si nové blogy, které by sloužily k domluvě setkání. Na speciální stránce by byl seznam těchto blogů seřazených podle místa setkání. Zároveň bychom 1x za 14 dnů zveřejnili na tomto blogu seznam aktuálně plánovaných setkání.

A jak by to fungovalo konkrétně?

1. Založení blogu

 • Zájemce o pořádání setkání si založí nový blog.
 • V administraci při zakládání zaškrtne „Setkání blogerů“ (tato možnost by byla doplněna).
 • Do záhlaví blogu vloží místo a zaměření setkání (věk, tématický zájem, ??) např. „Praha, Emo“nebo „Brno, věk 10-15“.
 • Jako motto uvede termín setkání – při zakládání třeba jenom orientačně; konkrétní termín se doplní, až se domluví s ostatními blogery.
2. Propagace
 • Založený blog se objeví na speciální stránce, kde bude seznam všech blogů specializovaných na setkání; blogy budou seřazeny podle místa setkání.
 • 1x za 14 dní uděláme na tomto blogu článek, kde upozorníme na nově založené „setkávací“ blogy.
 • Jakmile se blogeři na setkávacím blogu domluví na termínu, tak nám ho mohou poslat e-mailem.
 • Aktuálně naplánovaná setkání budou potom 1x za 14 dní zveřejněna v článku na našem blogu.
 • Bude zveřejněno místo setkání, zaměření a odkaz na blog věnovaný tomuto setkání.
3. Organizátor
Co se očekává od organizátora?
 • Zvolí zaměření setkání a místo, které je vhodné pro počet účastníků.
 • Napíše článek, kde se představí; minimum je odkaz na svůj blog.
 • V případě, že se rozhodne setkání nepořádat a dále se už neangažovat, nabídne blog jinému zájemci; setkávací blog by neměl sloužil jen k jednorázovému setkání; neaktivní setkávací blogy můžeme rušit, nebo předat dalším zájemcům.
 • Snahu domluvit se s jiným organizátorem, pokud zaměření, místo nebo věk pro pořádané setkání je blízké.
 • Pokud někdo z návštěvníků napíše na svém blogu článek o minulém setkání a bude ho chtít zveřejnit na blogu organizátora, pak organizátor uveřejní odkaz na tento článek.
 • Blog bude používat jen za účelem organizace setkání blogerů (jestliže tomu tak nebude, tak mu jako provozovatel můžeme setkávací blog odebrat).
4. Fungování „setkávacího“ blogu
 • Organizátor napíše článek, kde se představí a uvede svůj návrh na místo, termín a zaměření setkání.
 • Dále může následovat série několika článků, kde se budete domlouvat nad podrobnostmi ohledně setkání (anketa o vhodném místě, termínu …).
 • Po setkání můžete třeba publikovat fotoreportáž (možná bychom udělali soutěž o nejlepší fotky ze setkání) .
Myslíte, že by to mohlo fungovat? Máte nápad na nějaký blogerský program? Udělali byste to úplně jinak? Máte návrhy na zlepšení? Napište to prosím do komentářů.

Upozornění pro případné zájemce: zatím si prosím „setkávací blogy“ nezakládejte.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: