Autorský klub hledá lidi s nápadem

Čtěte výzvu ke všem kreativním blogerům, kteří se rádi zapojují do různých komunitních aktivit a kteří se zajímají o chod Autorského klubu Blog.cz.
Aktuálně hledáme lidi s nápadem. Všimněte si toho opisného tvaru „lidi s nápadem“. Tedy ani správci, ani redaktoři, ale ti, kteří jsou schopni samostatně přijít s něčím novým.

Autorský klub funguje už dlouhá léta a za tu dobu se toho na něm dělo opravdu mnoho. Nejčastějším typem toho, co se poněkud nešťastně nazývalo „projekt“, bývaly rubriky, které vedl jeden vybraný zájemce (nazývaný „správce“), jemuž ostatní členové posílali nějaké své výtvory na jeho mail, a on zajistil jejich zveřejnění na klubovém blogu. Dodnes lze na dvě takové rubriky narazit – Fotíme na TT představuje fotky blogerů na téma týdne a Kreativní kout dělá něco podobného.
Podobných rubrik jsme tu v minulosti měli celou řadu a všechny dříve nebo později svůj provoz ukončily. Zde je dobré napsat, že je to zcela normální. Každý takový nápad má svou životnost a jednou se zákonitě musí dostavit chvíle, kdy to zúčastněné strany omrzí, a přijde čas se rozloučit.
Aktuálně jsme v období, kdy se Autorský klub po čase opět otvírá odvážlivcům, kteří mají chuť se ve svém volném čase trochu zapojit do dění v místní komunitě, a prorazit se svým nápadem.
Pojďme to udělat oproti minulosti tentokrát trochu jinak. Nebudeme hledat záplavu blogerů ani mluvit o lepších zítřcích. Pojďme prostě zkusit, jestli se najdou dva tři nadšenci, kteří mají dobrý nápad na to, co by chtěli v Autorském klubu realizovat, aby to ostatní blogery bavilo.
Oproti minulosti by možná rovněž nemuselo být špatné jít do toho od začátku s tím, že se bude jednat o krátkodobou věc. Nic na věčné časy – zkrátka od samého začátku nápad s jasně vymezenou životností, který se po pár týdnech nebo měsících zase zavře. Vyhneme se tak předem oněm dramatickým koncům, kterými si prošly v minulosti různé podobné nápady.
Chcete nějaký příklad? Nastíním pár věcí, které mě napadly a které by se mi líbily. Berte to jako nezávazný nástřel toho, co vše je možné na půdě Autorského klubu dělat:
 • Soutěž „Miss blogu“ o nejhezčí blogerku
 • Nahlédnutí do soukromí blogerů (něco na způsob Kde se rodí blogy)
 • Blogová seznamka
 • Uspořádání srazu členů
 • Soutěž o nejlepší fotku / povídku / design
 • Hodnocení členských blogů
 • Recenze knižních novinek našich blogerů
 • Natáčení video pozvánek na blog či video odpovědí na různé otázky
 • Přemlouvání přeběhlíků ke konkurenci, aby se vrátili na Blog.cz 🙂
 • Diskuse o aktuálních tématech nejen týkajících se Blog.cz
 • Soutěž o nejhezčí fotku domácího mazlíčka
Jak říkám, není to žádné dogma, jen pár mých nápadů pro vaši inspiraci. Otočme to a dejme teď slovo vám, jaké nápady se zrodily na vaší straně.
Pokud si třeba myslíte, že mé nápady jsou samé nesmysly, a raději byste oživili něco, co už na blogu klubu v minulosti bylo – i to je možné. Je to jen na vás a ode mě máte volné ruce k čemukoli. (Byť ta „Miss blogu“ by se mi vážně líbila 🙂
Takže kdo se hlásí? Předem upozorňuji, že upřednostněni budou zájemci z řad členů Autorského klubu, ale není to zásadní podmínka.
Hlaste se na adrese klub@blog.cz, do předmětu zprávy uveďte heslo NÁPAD, v mailu napište adresu svého blogu, a rozepište se o svém nápadu. Poslední možnost se hlásit je tuto neděli 3.2.
Výsledky konkurzu budou zveřejněny příští týden na blogu Autorského klubu.
Heslo: Autorský klub – tvůj výtah ke slávě 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: