Témata blogů

Představujeme novinku – žebříčky blogů v tematických kategoriích tak, jak si je sami označili uživatelé Blog.cz. Kategorií je celkem 15 a pokrývají většinu témat, kterým se věnují blogeři na Blog.cz.
Spuštění této funkce navazuje na novou úvodní stránku, kterou jsme představili na konci loňského roku. Historicky jde o důležitý moment, protože je to vůbec poprvé, kdy je možné procházet nějaké seznamy blogů podle okruhů zájmů.

Pomineme-li nejrůznější ruční pokusy o kategorizaci blogů typu seznamek.blog.cz, odkazy.blog.cz či top.blog.cz, nebylo až dosud možné hledat si blogy, které by se věnovaly tématu, které vás zajímá. Právě to se nyní mění. Když jsme v květnu loňského roku představili tematické kategorie, do kterých mohou uživatelé volitelně řadit své blogy, slibovali jsme, že to mimo jiné proto, abychom mohli lépe navádět čtenáře k zajímavému obsahu.
To by měly nyní umožnit zmíněné žebříčky, v nichž najdete všechny blogy v daných kategoriích, které do nich jejich majitelé sami zařadili. Blogy jsou řazené chronologicky od nejnovějších a v toto chvíli jich tam najdete něco přes 100 tisíc, tzn. přibližně každý desátý blog na Blog.cz je zařazen do některé z 15 kategorií.
Pokud by vás zajímala přesnější čísla, pak nejvíce blogů je zařazeno do kategorií Internet a hry (51 320), Hudba (23 304) a Deníček (11 369), a naopak nejméně do kategorií Vaření a víno (98), Světoběžník (172) a Kultura (248). Počty blogů ve zbylých 9 kategoriích se pohybují od 600 do 3 700, celkově tedy určitě bude z čeho vybírat 🙂
Věříme, že se toto zviditelnění blogů podle kategorií setká s úspěchem a bude uživatele ještě více motivovat k tomu, aby svůj blog zařadili do některé z kategorií. Je to ostatně v jejich zájmu, protože tak mohou na svůj blog přivést nové návštěvníky, „naladěné na stejnou vlnu“.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: