Ohlédnutí za letní návštěvností

Nahlédněte v tomto článku do běžně neveřejných dat Google Analytics o návštěvnosti Srdce Blogu. Řeč bude o celkové návštěvnosti během léta a porovnání s létem loňským.
Jak moc se návštěvnost změnila a jaké jsou hlavní trendy?

Nejprve obrázek s daty za loňské léto.
A nyní data za léto letošní:
Jak můžete vidět, lze tam vysledovat určité drobné změny. Počet jedinečných návštěvníků zůstal téměř beze změny a dosáhl v obou rocích po sobě během léta počtu kolem 4200-4500. Tito návštěvníci vygenerovali v letošním roce téměř o 8000 méně návštěv než loni, k poklesu došlo i v počtu zobrazených stránek (přes 98 000 v roce 2011 a téměř 75 000 letos). K zlepšení naopak došlo u ukazatelů času stráveného na stránce (nárůst téměř o minutu) a míry nových návštěvníků, kterých přibylo více než 2%. Vrcholem návštěvnosti letošního léta byl 24.srpen, kdy na tomto blogu vyšel článek O měření návštěvnosti.
Dejme si to do souvislosti s počtem nových článků. V létě 2011 jich na Srdci Blogu vyšlo 16, letos pak 26. Je tedy zajímavé, že ačkoli letos vyšlo během léta výrazně více nových článků než loni, a na Srdce Blogu zavítal v podstatě shodný počet návštěvníků, počet zobrazených stránek šel poměrně hodně dolů. To by se dalo interpretovat i tak, že obsah tohoto blogu již nepřijde návštěvníkům tak zajímavý jako v minulosti – na blog sice stále chodí, ale méně si zde čtou články, a tím pádem jde dolů počet zobrazených stránek.
I takové věci se dají vyčíst ze strohé řeči čísel a grafů.
Je zajímavé dát si tato fakta do souvislosti s trendy, kterými prochází návštěvnost celého serveru Blog.cz. Dle našich měření jsou totiž do značné míry přesně opačné, než na Srdci Blogu. U celého serveru Blog.cz vzrostl v porovnání s minulostí počet zobrazených stránek a zvýšil se i čas strávený na stránce jedním návštěvníkem.
Dáváme si to mimo jiné do souvislosti s naší soutěží Blog roku, která dle našeho názoru pomohla zviditelnit celou řadu zajímavých blogů, a pomohla podnítit u návštěvníků chuť číst si nové články na blozích a hledat nové zajímavé blogy.
K vrcholu letní návštěvnosti na celém Blog.cz došlo v pondělí 16.července, kdy Blog.cz zaznamenal 375 331 návštěv (a kdy byla mimochodem vyhlášena kategorie Deníček).
Zásadní událostí českého internetu pak bylo k 30.červnu 2012 ukončení činnosti Bloguje.cz, které posílilo dominantní pozici Blog.cz na poli českých publikačních platforem.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: