Soutěž: Letem, literárním světem 2012

Následující článek vychází ve spolupráci s redakčním blogem Numéro Un, o němž se už na tomto blogu v minulosti psalo (článek si můžete připomenout zde: Numéro Un, vaše místo odpočinku
Dozvíte se v něm o nové soutěži pro všechny blogery se zájmem o tvůrčí psaní. Vyhrát můžete knížky z nakladatelství Fragment.

Píšete? Básníte? Pak si pojďte zasoutěžit s internetovým magazínem Numéro Un! Dostanete od nás nejen knižní ceny, ale také zpětnou vazbu. Tak neváhejte a zapojte se.
Soutěž je rozdělena do dvou kategorií. Těmi jsou poezie a próza. Každá má vlastní porotce a v každé z nich oceníme první tři. A jak to bude probíhat? Od 22. srpna do 22. září máte možnost poslat nám své práce na email soutez-numero-un@email.cz. Pak nastoupíme my, porotci, a budeme hodnotit. Vyhlášení proběhne 22. října.

Porota

Próza: Le fille Ash, Lady Diabolus A. Mortem, Mademoiselle Dragoniss, Syrion, Micha
Poezie: Micha, Revolvet, Veru, Obscuro

Máme ale také několik podmínek. První z nich je, že díla mohou být psána pouze v českém nebo slovenském jazyce. Rozsah u prózy je maximálně 20 000 znaků s mezerami, u poezie pak necháváme volné pole působnosti. To všechno patkovým písmem velikosti 12. Na žánru vůbec nezáleží, ten necháme na vás. Dílo nesmí porušovat zákony České republiky (tj. Autorský zákon, zákon o dětské pornografii a podobné). Každý může zaslat jen jednu práci, která ještě nebyla publikovaná.

Téma je pro poezii i prózu stejné – jsou to ZDI.

Ceny nám poskytlo nakladatelství Fragment. Jde o celkem šest knih, oceníme tedy první tři místa v obou kategoriích.

3. místo – O vztazích s humorem – Hledá se autor bestselleru 2012

Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, určená dosud nepublikovaným autorům, zaznamenala v loňském roce nebývalý ohlas. Proto jsme se ji rozhodli v letošním roce zopakovat. Do prvního ročníku přišlo přes čtyři sta povídek, na jejichž hodnocení se podílela odborná porota i široká veřejnost, a výsledek – sborník pěti vítězných povídek – byl vydán knižně. Ve druhém ročníku autoři tvořili na téma „O vztazích s humorem“.
2. místo – Cesta ohněm a jiné povídky
Příběhy a postavy, které jsou obyčejné jen zdánlivě, vás pohladí po duši a možná vám budou i trochu povědomé.
Kamarád Kuba
Poslední cesta
Vánoční mráz
Cesta ohněm
Muž a jeho chlapec
1. místo – EREBOS – Hra, která zabíjí!
Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?
Přeji vám (a doufám, že i za ostatní porotce) hodně štěstí a dostatek inspirace.
Lady Diabolus A. Mortem, redakce Numéro Un

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: