Ankety na blogu: co možná nevíte

Po kratší odmlce je zde další článek z nepravidelné rubriky Tipy.
Téma článku je určeno v první řadě uživatelům z řad začátečníků, kteří se na nás často obrací s podobnými dotazy, na něž se snaží odpovědět následující text.

  • U ankety, ve které už někdo hlasoval, nemůžete upravovat anketní otázku ani odpovědi.
Jakmile na blogu zveřejníte anketu, ve které někdo zahlasuje, anketa se „zamkne“, a není již možné upravovat znění otázky ani odpovědí. Je tomu tak proto, aby blogeři nemohli manipulovat s výsledky. To má vysílat pozitivní signál především směrem k hlasujícím čtenářům, kteří si tak mohou být jistí, že anketa, ve které hlasují, nebyla nijak dodatečně upravena.
Ačkoli se tato vlastnost anket může jevit na první pohled samozřejmá, v minulosti tomu tak nebylo a bloger mohl i v průběhu hlasování libovolně upravovat otázku či odpovědi. Někteří uživatelé si toto ještě pamatují, a mohou být proto občas zaskočeni tím, že se jim již nepodaří upravit anketu poté, co v ní někdo už hlasoval. Pokud je to i váš případ a chtěli byste anketu změnit kvůli tomu, že v ní máte třeba někde překlep apod., pak je jediným řešením založit anketu novou.
  • Anketu můžete mít i v menu
Stačí přetáhnout položku „Anketa“ mezi položky v menu. Po uložení se vám v nastavení Menu objeví nová volba „Anketa“, v níž můžete do menu vybrat jednu z vašich anket. Stejně jako u článku, i v menu může být pouze jedna anketa.
U anket zobrazovaných v menu je dobré vzít do úvahy, že většina blogů má nastavené relativně úzké menu, a anketa s dlouhou otázkou i dlouhými odpověďmi je zalomena na více řádků, což zhoršuje její čitelnost. Z praktických důvodů je proto vhodné do menu volit krátkou anketní otázku i krátké odpovědi, aby se vešly na jeden řádek.
  • Výběr ankety urychlí klávesa s prvním písmenem z jejího názvu
Máte-li na blogu větší množství anket (například na Srdci Blogu jich jsou stovky), nabízí se jeden užitečný tip, jak zrychlit nalezení té, kterou chcete přiřadit k článku. Otevřete-li si roletkové menu v editoru s výběrem ze všech anket, stiskněte klávesu s prvním písmenem z názvu hledané ankety. Buď se tak rovnou dostanete k hledané anketě, nebo už jen stačí sjet trochu dolů klávesou ↓.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: