Zvýšení čtenosti blogu pro starší a pokročilé

Je tu další článek od jednoho blogera z vašich řad.
Svým příspěvkem do rubriky Blogeři radí tentokrát přispěla Edith Holá z blogu edithhola.blog.cz.


Každou chvíli někde čtu články od mladých blogerů, jak si zvýšit návštěvnost. Dokonce nedávno přetištěný text od Lúmenn na Srdci blogu. Je to ale článek z roku 2009. Jak máme zvyšovat návštěvnost my starší, když nemáme tolik přátel stále připojených na netu? Kteří si nedáváme videa o tom jak blogujeme na Youtube? Také nemáme rádi reklamy a nikdy na ně v komentáři neklikáme a nikdy je nikomu do komentáře nepíšeme. Zodpovědně píšeme komentáře delší a opravdu související s textem a autorem blogu.

Nám starším nejde o tisícovky čtenářů denně, ale určitě stovka čtenářů za den nás potěší. Ale i o ty se musí bloger postarat. Nejen kvalitou článků, fejetonů, úvah, kreseb na svém blogu.

Mně se osvědčilo několik postupů:

Nejdůležitější je samozřejmě čtení ostatních blogerů – zvláště oblíbených, ale i vyhledávat nové spřízněné. Komentovat jejich články a vyjadřovat se opravdu k tématu v článku.

Odpovídat na komentáře pod svým článkem.

Zapojovat se do různých projektů na Blog.cz, ať už oficiálních v AK a na Srdci blogu, ale také do projektů, které si sami blogeři utvoří (téma týdne a hodnocení nej článků, spisovatele.blog.cz, projekt kritika, pohádky pro kulíšky, společné čtení na blogu Gaia atd.)

Psát dobře a originálně na téma týdne.

Pokud se zadaří, tak se zúčastnit křtů a srazů. Sice tím končí anonymita, ale zase se z virtuálního přátelství stává něco víc.

Vytvářet projekty pro blogery podobné „krve“ (literární, fotografické, receptové, …)

Pokud mám co říci svým blogem (nebo některými rubrikami) i širšímu čtenářstvu, vytvořit si leták a dát ho do skupin, kurzů aj., kde se tematikou zabývají. Leták na můj blog najdete v menu.
Na blog pohádek pro kulíšky rozdávali letáky mí synkové i na hřištích a v čekárnách u dětských lékařů 🙂 Neuvěřitelně se tím bavili a seznámila jsem se tak se zajímavými lidmi.

Když si myslím, že můj článek je důležitý pro širší okruh lidí, dávat takový název, aby byl rychle dohledatelný na Googlu. Např. na můj článek o atopickém ekzému u synů mám dodnes reakce a lidé mi píší i e-mailem. Stejně tak na články o adopci, pěstounské péči a surogátním mateřství.

Na Facu si vytvořit na svou blogovou přezdívku profil a dát si do přátel všechny známé blogery. Tím se utváří zvláštní přátelství, kde je možné se podporovat v psaní, v různých projektech, držet si palce atd., dávat si like na aktuální články na blogu atd.

Psát tak, aby čtenáři byli rádi, že si to přečetli, a na váš blog se zase vraceli.

Doufám, že jsem na nic nezapomněla. Přeci jen už jsem starší:-)

Blogování je styl života, zabere mnoho času. Vaše Edith

Edith Holá, edithhola.blog.cz
Jak se vám článek blogerky líbil? Využijte prosím hvězdičkové hodnocení pod článkem pro vyjádření své spokojenosti. S články blogerů, kteří obdrží nejlepší hodnocení od nejvíce čtenářů, se zde budete moci v budoucnu setkávat pravidelně.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: