Pátrání po sponzorech

Je tu další článek od jednoho blogera z vašich řad.

Svým příspěvkem do rubrik Blogeři radí tentokrát přispěla Sticky Bubblegum z blogu x-bubblegum-x.blog.cz.

Nesetkávám se s tím tak často, ale i přesto občas narazím na blog, který se pyšní nápisem „Sponzor“ popřípadě „Spolupracuju s…“ a pod tím jeden, nebo více bannerů, odkazující na příslušnou firmu, nakladatelství či osobu. Jsou také blogy, kde zmínku o spolupráci nenajdeme, ale dle článků můžeme usoudit, že bloger/blogerka za napsání recenzí nějaký produkt má, jelikož se ty vychvalující texty, nebo soutěže, na blogu objevují poněkud často. Ptáš se, jak se k něčemu takovému dostat?
Možností je hned několik, avšak tím nejlogičtějším způsobem je mít dobrý blog. I když, mít dobrý blog asi nestačí, protože takových blogů znám spoustu… Blog musí být úžasný, perfektní, nebo minimálně skvělý. Pak stačí, aby existenci vašeho blogu firma zaregistrovala. Jasně, firmu vyrábějící vzducholodě pravděpodobně nezaujme váš blog, na kterém píšete recenze na kosmetiku, i kdyby byly sebelepší. Pokud však na váš blog narazí nová kosmetická firma, a máte-li na blogu nějaký kontakt, pravděpodobně se vám ozve s nabídkou „naše produkty za vaše recenze“.
Většinou to takhle jednoduché nebývá, protože chce-li daná osoba na vašem blogu reklamu na své produkty, asi ji váš blog nezaujme, pokud nebude mít alespoň nějaké stálé návštěvníky, nebo lákavá čísla na měřítku návštěvnosti. Ano, to platí, i pokud je váš blog totálně boží. Na druhou stranu vás může potěšit, že sahá-li měřítko návštěvnosti k nebesům, může se vám někdo ozvat i v případě, že váš blog stojí za prd.
Pokud máte jak dobrou návštěvnost, tak skvělé články, a pořád se vám neráčil nikdo ozvat, zkuste mou taktiku – vecpat se všude. Nemůžete do konce života čekat, že se o vás dozví, proto jim musíte trochu pomoct. Najděte si pár „vyvolených“ a pamatujte, že produkty, které chcete, musí souviset s obsahem vašeho blogu. Píšu-li recenze na knihy, obtěžuji nakladatelství, tvořím-li blog o všech parfémech na světě, ozvu se firmám prodávajícím voňavky. Dobré je ozvat se firmám, které se takovéto spolupráci s blogery nebrání a vy to o nich víte, protože jste například na nějakém blogu četli, že jej sponzorují. V e-mailu se vždy nejprve představte (a představte i svůj blog), zmiňte, co můžete nabídnout a proč máte zájem o spolupráci právě s onou společností.
Také je tu ještě další možnost. Nechce se vám psát do nebe vychvalující recenze na daný produkt, ale chcete svůj blog oživit nějakou soutěží, jenže ceny se vám nechtějí sponzorovat z vlastní kapsy. Jsou firmy, které vám rády věnují produkt do soutěže, když budou mít jistotu, že soutěžní otázka bude muset lidi přivést na jejich web, nebo když jim slíbíte jinou, pro ně výhodnou reklamu. Tohle se však také bez psaní spousty e-mailů neobejde.
Sticky Bubblegum, x-bubblegum-x.blog.cz

Jak se vám článek od Sticky Bubblegum líbil? Využijte prosím hvězdičkové hodnocení pod článkem pro vyjádření své spokojenosti. S články blogerů, kteří obdrží nejlepší hodnocení od nejvíce čtenářů, se zde budete moci v budoucnu setkávat pravidelně.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: