Novinka: ICQ On-Site

Dnes jsme na uživatelské blogy nasadili ICQ On-Site, webovou verzi populárního klienta pro instant messaging. Seznamte se s tím, co vám tato novinka přináší.

Pro začátek neuškodí připomenout březnový článek ICQ – nový přírůstek do internetové rodiny TV Nova. V něm jsme oficiálně oznámili, že provozovatel Blog.cz – společnost CET 21 – nově na českém internetu zastupuje ICQ. Nejnovějším výsledkem této spolupráce je nasazení ICQ On-Site na Blog.cz.
ICQ On-Site je snadno použivatelný nástroj, s jehož pomocí mohou vaši návštěvníci chatovat se svými přáteli – a to přímo na stránce vašeho blogu.
Tato webová verze ICQ obsahuje všechny základní funkce – uživatel má k dispozici svůj seznam přátel, správu statusu, nabídku oblíbených emotikonů a tlačítko pro rychlé sdílení aktuálně otevřené stránky. Na prvním místě je zde klasický chat – pokročilé funkce proto hledejte v plnohodnotné verzi klienta pro počítač nebo mobilní telefon.
Zásadní výhodou je možnost přihlásit se pomocí Facebooku. Uživatel tak má možnost komunikovat současně se svými přáteli z ICQ i Facebooku. Pokud pošlete na ICQ zprávu svému příteli z Facebooku, přijde mu klasicky do jeho zpráv a on vám může ihned odpovědět.
Pro blogery představuje ICQ On-Site zajímavé obohacení vlastního blogu, kterým lze déle udržet návštěvníky na stránce. A co je hlavní, díky funkci „Ask Me“ mohou návštěvníci přímo v reálném čase komunikovat s majitelem blogu. Což je mimochodem funkce, o kterou si uživatelé Blog.cz dlouhodobě psali a kterou se někteří blogeři různě snažili napodobit například tím, že na svém blogu uváděli, zda jsou právě „online“, apod.
Díky „Ask Me“ stačí, aby si majitel blogu vyplnil v administraci své ICQ číslo, a hned může začít chatovat s návštěvníky. První konverzaci s majitelem blogu zahájíte poklepnutím na ikonku této funkce.
Otevře se vám nové okno pro konverzaci a majitel blogu se přidá do vašeho seznamu kontaktů. Před první konverzací je ale z bezpečnostních důvodů nutné, aby vás uživatel nejprve autorizoval v normální verzi ICQ klienta (ICQ On-Site neumí upravovat seznam kontaktů). Zabraňuje se tak případům, aby majitele stránky kdokoli neobtěžoval nevyžádanými zprávami.
Aktuálně mé své číslo ICQ vyplněno v profilu na blogu více než 38 tisíc uživatelů, věříme proto, že je zde dostatečný počet blogerů, které by mohla tato nová funkce oslovit. A protože této novince věříme a chceme ji do začátku podpořit, rozhodli jsme se ji nasadit ve výchozím nastavení zapnutou pro všechny uživatelské blogy. Nově tak na každém blogu dole v zápatí najdete stejné nenápadné okno jako na obrázku níže.
Pokud byste si ale ICQ On-Site vyzkoušeli a zjistili, že vám z nějakého důvodu nevyhovuje, pak si tuto funkci lze volitelně kdykoli v administraci vypnout.
Přejeme mnoho příjemně stráveného času nejen při chatování s vašimi návštěvníky. S případnými dotazy a nejasnostmi se na nás můžete obracet na e-mailové adrese blog@blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: