Průzkum české blogosféry 2012

Budeme rádi, když se rozhodnete podpořit chvilkou svého času zajímavý dotazník, který se věnuje českým blogům. Čím více z vás ho vyplní, tím budou výsledky dotazníku reprezentativnější. V článku najdete podrobnosti.

Blogeři a blogerky,

dovolte, abych vás přizval k účasti na průzkumu, který si klade za cíl zmapovat českou blogosféru a a trendy mezi českými blogery. Ať už blogujete pro zábavu, nebo blogováním podporujete svoji kariéru či podnikání, můžete nejen přispět k úplnosti vzniklého reportu, ale také se touto cestou něco dozvědět o dalších blogerech.

Průzkum je 100% anonymní a zaregistrovat se můžete na této adrese:

http://buzzmag.cz/pscb2012

(údaje zadané v registraci nebudou zveřejněny a na e-mail vám přijde odkaz na anonymní dotazník). Uvedený odkaz můžete nasdílet se svými známými blogery přes Facebook nebo e-mailem. Pokud jste aktivní na Twitteru, můžete k odkazu přidat hashtag #pscb12.

Inspirací pro tento výzkum je podobný průzkum, který ve Spojených státech pravidelně publikuje společnost Technorati.

Výsledný report, který bude volně šiřitelný pod licencí creative commons, budu publikovat také ve svém sloupku na serveru Médiář.cz.

Pavel Neuman
Autor se na svém blogu věnuje sociálním médiím od roku 2005

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: