„Pohádky pro kulíšky“ – sborník pohádek z Blog.cz

V pátek 16.prosince proběhl v neformální atmosféře pražské čajovny „U Džoudyho“ křest sborníku textů „Pohádky pro kulíšky„. Blog.cz byl u toho – přečtěte si, jak to celé začalo a jak jsme křtili první knížku v šestileté historii Blog.cz.

Páteční křest, kterým vyvrcholil dlouhodobý projekt občanského sdružení Nedoklubko, byl současně i setkáním uživatelů z komunity Blog.cz, kteří se do projektu zapojili.
Na samém začátku stála výzva Nedoklubka z 25.dubna 2011 Napište svou pohádku pro Kulíšky a jejich rodiče. Na ni zareagovala blogerka vystupující pod pseudonymem Edith Holá, která založila nový blog na adrese pohadky-pro-kulisky.blog.cz. Nový blog byl představen v článku Pohádkový blog pro kulíšky.; o pohádkovém blogu se rovněž psalo na Doma.cz – Mami, napiš všechny pohádky na světě – a na Srdci Blogu: Novinky posledních dní.
Výzva k zapojení blogerů do psaní pohádek nabrala širší ohlas v květnu, kdy bylo na Blog.cz vyhlášeno téma týdne Pohádky. Tvorba pohádek se rozjela naplno a pohádkový blog se začal plnit obsahem od blogerů (nejen) z Blog.cz. Svou pohádkou pro kulíšky (předčasně narozené děti) přispěla celá řada autorů, v pestrém věkovém zastoupení od těch nejmladších, až po zkušené starší blogery.
V září se náš zástupce Jiří Vojáček poprvé schází s Edith Holou a rýsuje se první možnost vydat blogové pohádky knižně. Následovala několikatýdenní plodná spolupráce, kterou se nám krátce před Vánoci podařilo dotáhnout do konce. Sborník blogových textů je na světě, a vznikla tak unikátní kniha, na jejímž vzniku se celkově nějakým způsobem podílelo přes 50 (!) lidí.
Knížka byla pokřtěna za účasti hlavní koordinátorky projektu „Pohádky pro kulíšky“ Edith Holé, zástupců internetového oddělení TV Nova Standy a Martiny Vrňákové, výkonné ředitelky Nedoklubka Kláry Csirkové, a celé řady blogerek a blogerů, kteří do knížky přispěli svou ilustrací nebo textem.
Knihu si můžete objednat na e-mailové adrese info@nedoklubko.cz, cena knihy je 290,- Kč plus poštovné a balné 60,- Kč.
Fotogalerie s našimi snímky ze křtu knížky: Křest knihy „Pohádky pro kulíšky“
Čtěte ohlasy na křest:

Soutěž o jeden výtisk knihy „Pohádky pro kulíšky“

Máte možnost vyhrát knížku blogových pohádek, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a být první.
Soutěžní otázka: Jak se jmenuje autorka, která vytvořila ilustraci na přední obálce knihy „Pohádky pro kulíšky“, a na jaké adrese se nachází její blog?
Odpověď na soutěžní otázku posílejte na e-mailovou adresu blog@blog.cz a do předmětu e-mailu napište heslo „Soutěž“. Nejrychlejšímu z vás, který správně odpoví na soutěžní otázku, pošleme domů jeden výtisk sborníku blogových „Pohádek pro kulíšky“.
AKTUALIZACE 13:08 – Soutěž je u konce, nejrychlejší byla Taychi z blogu cinis.blog.cz, která od nás dostanu slíbenou výhru. Správná odpověď byla: Ida Novotná z blogu idanovotna.blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: