Křest knihy „Pohádky pro kulíšky“

Pozvánka na zítřejší křest knížky blogových pohádek v Praze.

Zastavte se v předvánočním shonu a přijďte si s námi vypít čaj do čajovny U Džoudyho. Od 18h do 19h bude hlavním programem křest knihy Pohádky pro kulíšky.
Dětem i sobě můžete domů odnést jedinečnou knihu pohádek pro kulíšky s krásnými ilustracemi k vykreslení. Na konci knihy najdete i aktuálně v tento čas pohádky a básně s vánoční tematikou.

Zakoupením knihy přispějete na vydání prvního Zápisníku-průvodce pro rodiče předčasně narozených dětí v nemocnicích. Takové diáře v zahraniční už existují. Věříme, že časem najdeme i další sponzory, kteří umožní vydat dotisk této jedinečné knihy a tisk velkých omalovánek s věnovanými nádhernými mandalami a kresbami.

Cena knihy je 290 kč, distribuce bude především přes www.nedoklubko.cz

Kniha je sbírkou pohádek především pro rodiče předčasně narozených dětí, které někdy i týdny musí být se svými dětmi na JIP. Do knihy věnovalo svou pohádku přes 35 blogerů z Blog.cz. Šest spisovatelů, z nichž někteří blogují na zmíněném portálu (Renata Štulcová, Vlasta Ratislavovová, Tereza Matoušková, Georg Kraus, Alena Vorlíčková a Judita Procházková). Přidaly se i tři maminky předčasně narozených dětí (Hana Zemanová, Míša Lískovcová a Daniela Ernestová). Výzva se internetem šířila dál a přišly pohádky nebo básně pro kulíšky i od lidí, které tato možnost – napsat hřejivé pohádky s terapeutickým posláním – zaujala (např. neonatalogická sestra, fyzioterapeutka, učitelka jazyků, lektorka kurzů pro rodiče a mnoho dalších).

Kniha má rubriky s pohádkami o zvířátkách, stromech, hravé a veselé pohádky. Rubriky terapeutických a vánočních pohádek a básní přímo pro kulíšky na JIP jsou v knize od druhé poloviny. Zde také najdete nejvíce větších ilustrací k vykreslení. Věříme, že i malování je další možností, jak pomoci rodičům u jejich dětí v nemocnicích, ale i starším sourozencům kulíšků, pro něž je odloučení od maminky také stresovým obdobím. Kniha je obohacena krásnými ilustracemi a mandalami od deseti ilustrátorů nejen z řad internetového portálu Blog.cz. Kresby kulíškům např. věnovala Ida Novotná, Luccerna, Dubious Cat, Alena Kubíková, Eva Lipinová a Petra Šolcová.

Původní pozvánka: Zde

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: