Nové vkládání médií

V únoru vyšel na tomto blogu článek o novém editoru pro psaní článků. Jedna z jeho částí, která až dosud čekala na přepracování, byla funkce pro vložení médií do článku. Seznamte se s její novou podobou.

Vizuální změny jsou stejné jako v případě galerií – tlačítko zůstalo zachováno, ale po kliknutí se zobrazí formulář, který má stejný design jako zbytek TinyMCE.
Je tam stejné políčko jako původně a stejně tak se dá vybrat zarovnání.
Najdeme si video, které chceme vložit do článku, a zkopírujeme si jeho URL.
Zkopírovanou URL videa vložíme do dialogu, který jsme si předtím otevřeli, a případně nastavíme zarovnání.
Pro vizuální kontrolu si můžeme před vložením videa do článku zobrazit jeho náhled. Pokud v tom, co uživatel vyplní jako definici média, nejde detekovat žádná definice známého média, vyskočí okénko, které ho na to upozorní.
Pak už jen klikneme na tlačítko „Vložit“ a video máme v článku. Zveřejnit článek, který by obsahoval pouze video, není možné, proto k němu dopíšeme ještě nějaký text.
Pak už stačí článek zveřejnit a vaši čtenáři si mohou pustit video, které jste zveřejnili.
Podpora médií by měla být stejná jako dříve, tzn. do svého blogu můžete vložit video z většiny nejznámějších videoserverů, včetně videí ze serverů TN.cz a Voyo.cz.
Z médií přidaných na uživatelské blogy sestavujeme žebříček, který najdete na této stránce.
Pokud byste případně u této funkce narazili na nějaký problém, pak budeme rádi, když nás upozorníte na e-mailové adrese blog@blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: