Rozhovor: Taychi

Je jí 13 let, má ráda yaoi, na svém blogu zpovídá známé blogery, a skoro určitě jste už na její blog někdy narazili. O kom je řeč? Přece o naší staré známé Taychi 🙂

Taychi, autorka blogu cinis.blog.cz

Taychi
 • Svůj blog cinis.blog.cz máš přesně 8 měsíců, za tu dobu jsi zveřejnila 296 článků. Je to podle tebe hodně, málo, tak akorát… ? Které články se ti nejvíce povedly?
Není to zrovna nejvíce, mohlo by to být i lepší, ovšem nestěžuji si. Jelikož jsem v pubertě a neustále se měním, tak žádný z článků se mi nelíbí tolik jako tento:
Ten se mi podle mě povedl nejvíce. Čtenáři musí posoudit, co se jim líbí nejvíce 🙂
 • Na tvém blogu najdeme fotky nejen tebe, ale třeba i tvé maminky. S touto otevřeností jsi psala svůj blog od začátku, nebo se v tobě něco zlomilo až časem a postupně jsi dospěla k názoru, že tě anonymita omrzela?
Od začátku jsem věděla, že bych si chtěla na Blog.cz udělat jméno a být aspoň trochu známá mezi blogery. Pak postupně se zálibou ve fotografování jsem musela svoji anonymitu odkrýt, jelikož jsem sama sobě modelem. Někdy bych to chtěla vrátit. Malé chlupaté stvoření z Alfa Centauri je přece taky pořádně ukryto, ale nás čtenáře baví číst jeho blog 🙂
 • Chtěla bys být slavná a pracovat třeba v televizi?
Chtěla bych být slavná, ale jen pokud bych dokázala něco opravdu velkého. Lidé mají totiž sklony slavné lidi pomlouvat, a já nevím co ještě, a to bych asi nesnesla. Raději malá myš, co ji znají jen ti, co znát chtějí. V televizi bych pracovat nechtěla, neboť podle mě je to žrout času. Navíc i zde by se pak mohlo stát, že by lidé řešili, jaký mám účes, jak velká prsa a co to zase mluvím. Povaha se z obrazovky prostě vyčíst nedá.
 • Jak se díváš na blogerky, které píší pro Krásná.cz? Neměla bys třeba chuť se k nim přidat?
Na blogerky se nekoukám nejlépe. Přece jen jsem pravidelným čtenářem Krásná.cz a blogerky tam opravdu moc inteligentně nepíší. Spíše ráda sleduji články blogerů jako je např. Daniel Hloušek, můj oblíbený bloger. Už několikrát jsem uvažovala o tom, zda bych se nepřihlásila. Vždycky ale dojdu k názoru, že kdybych tam psala, tak bych zanedbávala blog, a navíc nechci mít pod svým článkem komentáře od lidí, co neumí pravopis, a navíc jejich slovník je plný urážek. Oni totiž nedokáží dát pořádnou kritiku i s radou. Pak se opět čertí nad tím, že blogerka má články o ničem. Kdyby ji poradili… Ale to oni nic.
 • Jsi z Brna, takže se logicky nabízí dotaz, co si myslíš o Pražácích?
O Pražácích? Jsou až moc chytří. Většina oblíbených blogerů je z Prahy a už mě to leze na nervy. Brno a Praha, nikdy se spolu nemůžeme setkat! 😀 Jinak bych to nějak nerozlišovala. Český člověk jako český člověk.
Taychi
 • Byla jsi už někdy na nějakém srazu blogerů? Jaké to bylo? Pokud ne, chystáš se v nejbližší době na nějaký?
Na srazu jsem ještě nikdy nebyla. Chtěla bych, ovšem moc lidí z Brna není. Když už by se někdo sešel, musela bych za ním do jeho města, a to by mi moje milá matka nedovolila. Takže sraz jen ve hvězdách.
 • Kromě blogu máš profil i na DeviantArtu, v oblíbených stránkách máš spoustu blogů, tvoje komentáře najdeme na řadů blogů… kde na to bereš čas? Nezanedbáváš kvůli internetu někdy školu?
Klid. Nezanedbávám. Jsem vcelku nezaměstnaná osoba. Do školy se učit nemusím, protože vše naposlouchám v hodinách. Úkoly dělám večer, popřípadě ve škole. Umím rozlišit internet a povinnosti. Navíc, nemám omezený přístup na internet jako mnoho mých spolužáků. Zase u internetu nesedím. Internet mám, jen když se opravdu nudím a není nic na práci. Klidně bych šla ven, než abych psala blog.
 • Na svém blogu uvádíš: „Pozvánky na blogy ignoruji, nic neohodnotím, nehlásnu, reklamy ignoruju a všem co to udělají blokuju IP bez problému.+ najdu nevhodný obsah na vašich stránkách a postarám se o blokaci vašeho blogu.„. K čemu je to podle tebe dobré? Odradí to někoho? Jak chceš najít na nějakém blogu to, co nazýváš nevhodným obsahem, a jak se chceš postarat o zmíněnou blokaci?
Popravdě, když jsem tam neměla žádné takové varování, psali mi na blog reklamy, jednu za druhou, a vždy se ohnali tím, že vlastně nikde nemám napsáno, že nemám reklamy ráda. Je to napsáno nově, takže jsem zatím ještě žádný případ neměla. Kdyby někdo napsal, asi s tím stejně nic nezmůžu. Pes, který štěká, nekouše, a stejně je to i s mým upozorněním.
Nevhodný obsah je pro mě kopírovaný materiál. Obrázek zkopíruje každý, ale málokdo se dívá na to, zda autor povolil jeho „kopírovaní“. Taky se mi stalo, že jedné mé oblíbené blogerce někdo zkopíroval všechny její obrázky, co namalovala, a ani neuvedl zdroj.
Sama o sobě hlásím některé blogy rovnou na report, ale vím, že u některých to nemá cenu. Kdyby takových lidí nebylo, Blog.cz by byl plný inteligentních lidí, a byla by to nuda ne?:D
 • Jsi členem Klubu snílků. Dejme tomu, že vůbec netuším, o co jde. Co tvoje členství obnáší, a co ti to dává? Doporučila bys podat přihlášku do Snílků ostatním blogerům?
Do Snílků mě dostala moje kamarádka, která je správkyní. Neznám všechny výhody členství, ale vím, že mohu přispívat do Creatia, Inventoru, Phota a plno dalších projektů. Já jakožto člen klubu asi nic nedávám. Jen sem tam něco okomentuji. Mám jednu malbu v Creatiu. A co jde? O sjednocení autorů s fantazií. Panuje tam skvělá atmosféra. Doporučuji se přihlásit 🙂
 • Je ti 13 let a chodíš do šesté třídy. Vědí spolužáci o tvém blogu? A mají tví vrstevníci také každý svůj blog, nebo jsi výjimka?
Tento rok jsem ve třídě nová. Se svými spolužáky si vůbec nerozumím, a když v informatice vidí, že píši na blog, koukají na mě jako na mimozemšťana. Někteří o něm vědí. Jestli ho mají oni, to nevím, a je mi to jedno. Pokud na můj blog chodí, aspoň si přečtou, jak se mezi nimi cítím. Myslím, že z věcí, co dělají oni, jsem vyrostla už ve čtvrté třídě…
 • V poslední otázce ti dám několik slov, která se stala nedávno tématem týdne, a ty se můžeš ke každému vyjádřit jednou větou, co tě k němu napadá:
Vegetariánství – Možná jsou tito lidé zdraví, ovšem nemyslím si, že by se to mělo přehánět.
Ztráta iluzí – Znám. Chtěla jsem nastoupit na novou školu, za super lidmi, a místo toho trpím.
Rasismus – Všichni hlásají, jak jsou tolerantní, a ono houby.
Smysl života – Dýchat a stát se pro někoho potřebnou osobou, aby byl šťastný a měl důvod žít.
Sebevražda – Řešení mnoha lidí a málem i mého táty. Doufám, že se k tomuto kroku nikdy neodhodlám.
Yaoi – Moje záliba, ke které mě dostalo blogování, a nelituji toho!
Trest smrti – Myslím si, že by se trest smrti měl znovu obnovit, ale jen pokud si jsou lidé opravdu jisti, že to odsouzený udělal.
Chcete se o zpovídané blogerce a jejím blogu dozvědět více? Navštivte její blog na adrese cinis.blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: