Proklatě dobrá adresa

Pozor, pozor, je zde malý pokus, či – chcete-li – soutěž s dvěma blogy na atraktivní adrese. Fanoušci Miley Cyrus a Tokio Hotel nechť zbystří pozornost.

Všichni to známe a všichni do jednoho jsme byli na začátku postaveni před onen výběr: jaké uživatelské jméno – jež je součástí URL blogu – si na začátku zvolit?
snímek obrazovky
Názory na důležitost webové adresy se různí. Poslední dobou sílí přesvědčení, že význam „atraktivity“ domén obecně klesá a důležitější je SEO a samotný obsah domény. Toto platí dvojnásob u služby Blog.cz, nabízející domény třetí úrovně, kde type-in traffic zas tak velkou roli nehraje.
U atraktivních (a drahých) domén se pracuje se známou skutečností, že určitý podíl internetových uživatelů nepoužívá vyhledávače a místo nich vkládají ručně přímo do adresního řádku prohlížeče nějakou adresu. Někteří lidé na tom dokonce založili svůj business 🙂
Uživatelé Blog.cz kdysi v jedné anketě odhlasovali pěkné blogové adrese nemalou důležitost:
snímek obrazovky
V praxi je tomu ale většinou jinak: důležitější jsou pro uživatele přezdívky jednotlivých blogerů a obsah zveřejňovaných článků. S výběrem adresy blogu si často nikdo hlavu dvakrát neláme, a setkat se lze v podstatě s libovolnými – a často velmi dlouhými – adresami, tvořenými často bizarní kombinací nesourodých znaků, anglických patvarů a pravopisných chyb, na kterými by se zhrozil nejeden expert na domény.
Ale budiž, dejme tomu, že na type-in trafficu něco bude i na Blog.cz, a vlastnictví blogu na pěkné adrese automaticky přináší určitý bezpracný přísun návštěvníků, kteří si přímo zadávají do adresního řádku prohlížeče pěknou adresu vašeho blogu. Třeba i proto, aby se podívali, zda takový blog vůbec existuje a zda by si ho nemohli sami založit.
Toto obzvláště platí pro autory blogů, které se věnují nejrůznějším celebritám. Mít blog na pěkné adrese, která nějak souvisí s obdivovanou hvězdičkou lidového nebe, je zde otázka prestiže. Jistě uznáte, že je podstatný rozdíl mezi adresami avri-lka9852.blog.cz a avril-lavigne.blog.cz v tom, jak působí na čtenáře. Jak je ale možné, že většina blogů na proklatě dobré adrese zeje většinou prázdnotou?
Těžko říci, příčin zde asi bude více, a dosud se jim nikdo přesvědčivě nevěnoval. Jedním z možných vysvětlení je, že všechny blogy na hezkých adresách jsou už dávno rozebrány, jejich autoři mezitím zestárli, na blog dávno zapomněli, a případní zájemci netuší, že si o tyto obsazené blogy mohou napsat na uživatelskou podporu blog@blog.cz.
Což je samozřejmě škoda, protože nám zde uniká návštěvnost, kterou by tyto blogy na hezkých adresách mohly generovat. A proto vznikl tento pokus, kdy jsem se z testovacích důvodů rozhodl zasáhnout do přirozené evoluce, a vzít dva blogy na adresách vztahujících se ke zpěvačce Miley Cyrus a kapele Tokio Hotel.
Ať se vám to líbí, nebo ne, jedná se o jedny z nejpopulárnějších celebrit na Blog.cz – Tokio Hotel uvádí jakou svou oblíbenou kapelu aktuálně 1 218 uživatelů, a Miley Cyrus má fanoušků dokonce ještě více – 2 082. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že si tito fanoušci často píší o blogy na adresách tokiohotel.blog.cz a mileycyrus.blog.cz, kde se už vystřídala slušná řada blogerů.
Nikomu z nich se ale dosud nepodařilo využít potenciál blogu na proklatě dobré adrese, a místo toho často založili blog jiný. Není nakonec ta proklatě dobrá adresa spíše takovým prokletím, které všechny takové blogy automaticky předurčuje k pasivnímu přežívání bez nových článků?
To si právě zkusíme ověřit. Pokud jste fandou jednoho ze dvou těchto hudebních interpretů, pak navštivte následující blogy:
  1. http://tokiohotel.blog.cz/

  2. http://mileycyrus.blog.cz/

Na obou z nich aktuálně frčí soutěž o to, kdo tyto blogy dostane. Příští týden vše skončí a ti nejlepší dostanou od obou blogů heslo, aby následně naložili s blogem po svém.
Jak to asi dopadne? Vyjde tento experiment a podaří se vlít dvěma blogům na „nejžhavějších“ adresách na Blog.cz novou krev do žil s příchodem nového autora?
To si musíme počkat. Pokud se tato akce setká s úspěchem, budete se s podobnými soutěžemi o blogy na hezkých adresách setkávat na tomto blogu pravidelně.
Co byste třeba řekli příští soutěži, kde by se uživatelé mohli „prát“ o blog na adrese sex.blog.cz, který – ač neexistuje – na 100% automaticky generuje bezpracnou návštěvnost? 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: