
Archiv je nyní rozbalovací a uživatel vždy aktuálně pracuje pouze s jedním otevřeným rokem. Jistě uznáte, že úspora místa je velmi markantní. Díky ní se mimochodem boxík s tématem týdne přiblížil hornímu okraji stránky, a uživatel již proto nemusí pro téma týdne scrollovat až na konec stránky.

Druhou zásadní změnou prošel wysiwyg – editor pro psaní článků umožňující velmi podobný styl práce, jaký můžete znát například z textového editoru MS Word. Zde stará verze:

A nová podoba editoru:

Výčet zásadních změn:
- Nadpis článku (dříve titulek) je nyní povinná položka, kterou musí uživatel vyplnit, pokud chce článek zveřejnit nebo i jen pokud chce článek uložit do Rozepsaných. Smyslem je větší přehlednost pro uživatele – již je konec článkům, u kterých uživatel nevyplnil nadpis a blog článek při uložení pojmenoval za něj (například takto: „Článek: id 50360986„). Pokud jste měli ve složkách Rozepsané nebo Smazané nějaké články pojmenované pouze slovem Článek a číslem ID, pak se tyto články automaticky přejmenovaly na „Nový článek„.
- Výběr rubrik i anket se nyní řadí dle abecedy – to by měli ocenit uživatelé s velkým množstvím rubrik a anket.
- Na nástrojové liště jsme logičtěji přeskupili tlačítka a přidali i pár nových.
- Zmizela zbytečná volba „Vypnout/zapnout editor„, která vlastně v minulosti dělala totéž co tlačítko HTML na nástrojové liště.
- Zapínání a vypínání automatického ukládání článku je nyní přímo dostupné pod editorem.

V nové verzi je nově k dispozici povedený kalendář, ve kterém snadno navolíte požadovaný čas zveřejnění. Stejně jako dříve není možné zadat čas zveřejnění článku v minulosti.


Administrace komentářů se nyní snaží být mnohem přehlednější a jednodušší k používání:

Jak si můžete všimnout, každý komentář je barevně pro větší přehlednost odlišen, a zcela zmizela zbytečná tlačítka „Blok“ a „Spamreport & Smazat„, která uživatele pouze uváděla ve zmatek.

Druhá volba, kterou najdete pod každým komentářem, „Zablokovat návštěvníka„, zablokuje IP adresu autora komentáře – blog se vás nově opět nejdříve zeptá, aby se eliminovaly omyly:

Uživatel, kterému takto zablokujete na svém blogu IP adresu, již nebude moci přidávat k vašim článkům komentáře. Pokud se o to pokusí a odešle svůj komentář, zobrazí se mu toto upozornění:

Takový komentář se vůbec nezobrazí ve veřejné části blogu, a uvidíte ho pouze vy v administraci, a barevně odlišený, abyste rozhodli, jak s ním naložíte:

Pokud se návštěvník „polepší“, můžete mu jeho IP adresu samozřejmě opět povolit:

Ještě dodejme, že toto blokování konkrétní IP adresy se vztahuje na všechny komentáře od okamžiku zablokování směrem do budoucna. Pokud vám tento návštěvník již v minulosti zanechal na blogu nějaké komentáře, pak na ně blokování nemá žádný vliv a dál se na blogu zobrazují.

A toto je již verze, kterou nově najdete ve svém blogu:
