Nová záložka „Články“ a další změny v administraci

Přivítejme dlouho připravovaná vylepšení administrace, která přináší zlepšení práce s psaním článků a administrací komentářů. Přečtěte si, co všechno je nového, aby vám nic neuniklo.

První změna praští do očí každého, kdo má blog již několik let a archiv zveřejněných článků mu mezitím narostl do nepraktické délky.


Archiv je
nyní rozbalovací a uživatel vždy aktuálně pracuje pouze s jedním otevřeným rokem. Jistě uznáte, že úspora místa je velmi markantní. Díky ní se mimochodem boxík s tématem týdne přiblížil hornímu okraji stránky, a uživatel již proto nemusí pro téma týdne scrollovat až na konec stránky.

Druhou zásadní změnou prošel wysiwyg – editor pro psaní článků umožňující velmi podobný styl práce, jaký můžete znát například z textového editoru MS Word. Zde stará verze:

A nová podoba editoru:

Výčet zásadních změn:

  • Nadpis článku (dříve titulek) je nyní povinná položka, kterou musí uživatel vyplnit, pokud chce článek zveřejnit nebo i jen pokud chce článek uložit do Rozepsaných. Smyslem je větší přehlednost pro uživatele – již je konec článkům, u kterých uživatel nevyplnil nadpis a blog článek při uložení pojmenoval za něj (například takto: „Článek: id 50360986„). Pokud jste měli ve složkách Rozepsané nebo Smazané nějaké články pojmenované pouze slovem Článek a číslem ID, pak se tyto články automaticky přejmenovaly na „Nový článek„.
  • Výběr rubrik i anket se nyní řadí dle abecedy – to by měli ocenit uživatelé s velkým množstvím rubrik a anket.
  • Na nástrojové liště jsme logičtěji přeskupili tlačítka a přidali i pár nových.
  • Zmizela zbytečná volba „Vypnout/zapnout editor, která vlastně v minulosti dělala totéž co tlačítko HTML na nástrojové liště.
  • Zapínání a vypínání automatického ukládání článku je nyní přímo dostupné pod editorem.
Změny doznalo rovněž publikování článků do budoucna. Ve staré verzi vyplňoval uživatel datum ručně:


V nové verzi je nově k dispozici povedený kalendář
, ve kterém snadno navolíte požadovaný čas zveřejnění. Stejně jako dříve není možné zadat čas zveřejnění článku v minulosti.

Zásadní změnou prošla administrace komentářů. Připomeňme nejprve starou podobu, která obsahovala řadu zbytečných a matoucích tlačítek:

Administrace komentářů se nyní snaží být mnohem přehlednější a jednodušší k používání:

Jak si můžete všimnout, každý komentář je barevně pro větší přehlednost odlišen, a zcela zmizela zbytečná tlačítka „Blok“ a „Spamreport & Smazat, která uživatele pouze uváděla ve zmatek.

Další změna potkala mazání komentářů, které je nyní graficky zvýrazněno novým potvrzovacím oknem:

Druhá volba, kterou najdete pod každým komentářem, Zablokovat návštěvníka„, zablokuje IP adresu autora komentáře – blog se vás nově opět nejdříve zeptá, aby se eliminovaly omyly:

Uživatel, kterému takto zablokujete na svém blogu IP adresu, již nebude moci přidávat k vašim článkům komentáře. Pokud se o to pokusí a odešle svůj komentář, zobrazí se mu toto upozornění:

Takový komentář se vůbec nezobrazí ve veřejné části blogu, a uvidíte ho pouze vy v administraci, a barevně odlišený, abyste rozhodli, jak s ním naložíte:

Pokud se návštěvník „polepší“, můžete mu jeho IP adresu samozřejmě opět povolit:

Ještě dodejme, že toto blokování konkrétní IP adresy se vztahuje na všechny komentáře od okamžiku zablokování směrem do budoucna. Pokud vám tento návštěvník již v minulosti zanechal na blogu nějaké komentáře, pak na ně blokování nemá žádný vliv a dál se na blogu zobrazují.

Poslední představenou změnou je zkrášlení záložky Obecné, kde si autor nastavuje řadu voleb pro svůj blog. Nejprve stará podoba:

A toto je již verze, kterou nově najdete ve svém blogu:

Věříme, že vás změny potěšily a že vám zpříjemní práci s nejpoužívanějšími funkcemi, které využíváte ke každodennímu blogování. Pokud by vám náhodou něco nebylo ani po přečtení článku jasné (např. jak je to s tím blokováním IP adres), pak se nebojte zeptat v komentářích.

A čistě náhodou – pokud by se stalo, že nám při testování unikla nějaká chybička, která by se dostala až na váš blog, pak budeme rádi, když nás upozorníte na e-mailové adrese blog@blog.cz.

Upozornění: Pokud vás zlobí editor (např. vám nejde vložit do článku obrázek), vymažte si ve svém prohlížeči vyrovnávací paměť (cache).

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: