Anketa: Sex za peníze – ano, či ne?

Únorová anketní otázka navazuje na trochu pozapomenutou tradici ptát se blogerů na „neblogová“ témata. Tentokráte v trochu kontroverzním duchu 🙂

Představte si následující situaci. Mladá a krásná žena má nemocného chlapce, který naléhavě potřebuje drahou operaci. Žena zoufale shání peníze pro uzdravení svého syna, a posledním řešením, před které je postavena, je sex za peníze. Ty jí nabídne její nadřízený, ale pouze pod podmínkou, že se s ním vyspí. Následuje morální dilema, ne nepodobné zápletce filmu Neslušný návrh z r.1993.
Jak byste se rozhodli vy na jejím místě? Má osobní hrdost stále ještě takovou cenu, aby vyvážila oběť nejvyšší – smrt vlastního dítěte? Má všechno svou cenu, i vlastní tělo? Je 150 tisíc dolarů dostatečná satisfakce za to, že pošlapete vlastní zásady a důstojnost? Hlasujte v anketě a podělte se o svůj názor v komentářích. Aktuálně se jedná o téma číslo 1, které vydatně rozproudilo diskuse mezi kolegy z redakce Nova.cz.
Protože, někteří již možná tušíte – ano, správně, tato anketní otázka je inspirována dilematem, před kterým stojí hlavní hrdinka nové telenovely na obrazovkách TV Nova – Tisíc a jedna noc.
Na váš názor se tentokrát netěším jen já, ale i mí kolegové. Za vaše hlasy a názory předem děkuji.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: