Otevírání odkazů v novém okně

Tip, který se může občas hodit.

O ručních úpravách html článku se na tomto blogu již kdysi psalo (čtěte: Klikací ikonka – jak na to). Nyní z trochu jiného soudku.
Jak zkušení uživatelé jistě vědí, otvírání odkazů v novém okně lze nastavit u položek menu Oblíbené stránky a Aktuální odkazy. Smysl této funkce byl shrnutý takto:
„Už se nemusíte bát, že se vám čtenář ztratí, když se začte do vašich oblíbených odkazů. Nyní si můžete nastavit, jestli se oblíbené odkazy mají otevírat v novém okně, nebo v tom stávajícím.“ (čtěte: Novinky na Blog.cz)
Možná už ale nevíte, že otevírání odkazů v novém okně lze používat i v článcích (stejně tak jako ve volitelných boxech, kde je použit stejný editor). K otevření odkazu v novém okně slouží atribut target s hodnotou _blank, který stačí přidat do kódu odkazu. Ukážeme si to na příkladu.
Takto vypadá běžný odkaz na náš blog, který se otevře v aktivním okně:
A toto je odkaz s přidaným atributem target, který se otevře v novém okně (můžete si to vyzkoušet).
Jaké se nabízí využití pro otevírání odkazů v novém okně na blogu? Jde například o situace, kdy v článku chcete odkázat na nějakou externí stránku a chcete, aby se čtenář ještě vrátil na váš blog, nebo kdy chcete odkázat na plnou velikost nějakého svého obrázku, který jste do článku vložili zmenšený (zde se to skutečně velmi hodí).
Závěrem je dobré dodat, že použití otevírání odkazů v novém okně je samozřejmě jednak trochu zbytečné (čtenář si může sám rozhodnout, zda chce odkaz otevřít v novém okně, např. přes pravé tlačítko myši a volbu Otevřít odkaz v novém panelu) a jednak trochu sporné, protože jeho použitím právě upíráte čtenáři právo, aby se sám rozhodl, jak odkaz otevřít. Proto je velmi dobré používat otevírání odkazů v novém okně velmi uměřeně a skutečně jen v případech, kdy to má své opodstatění.
Čtěte více k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: