Třídíme blogy do kategorií

Jedna z věcí, které Blog.cz dlouhodobě postrádá, je tematický seznam uživatelských blogů. Pojďme s tím něco udělat 🙂

Možná to také znáte z vlastní zkušenosti. Řada nových uživatelů se začne po založení svého prvního blogu rozhlížet, kde najít nějaký blog podobného zaměření. Ať už si založíte blog o čemkoli – o svém morčeti, oblíbené zpěvačce, animovaném seriálu – vždy čelíte stejnému problému – kde hledat nějaký stejně naladěný blog? Málokdo si píše blog jen pro sebe a většina uživatelů touží po nějakých spřízněných duších, se kterými by si mohli navzájem navštěvovat své blogy.
Ne že by žádný způsob neexistoval – naopak, možností je zde celá řada:
  • Vyplnit si uživatelský profil a nechat blog najít uživatele s podobnými zájmy
  • Projít seznam členů Autorského klubu podle kategorií
  • Nahlédnout na top.blog.cz na seznam zajímavých blogů na Blog.cz
  • Ručně prohledávat blogy pomocí Jyxo vyhledávače na titulní stránce Blog.cz
  • Přidat si do menu položku Propagace blogu, zařadit svůj blog do jedné z kategorií a poté klikat na ikonky jiných blogů ve stejné kategorii, které se začnou zobrazovat v menu
Nic z toho ale nemůže nahradit seznam blogů, ve kterém by bylo možné hledat blogy věnující se určitému tématu. Vznik takového seznamu čelí dvěma základním problémům:
1) Jak vymyslet dostatečně přiléhavé kategorie, aby se do nich vešla většina blogů, a aby těchto kategorií nebylo extrémně mnoho?
2) Co s blogy, které se tematickému zaměření vzpírají, a jejichž autoři publikují články pestré tematické šíře (na Blog.cz velmi časté).
O této problematice se na tomto blogu již před časem psalo (čtěte Jakých blogů je nejvíce?). V anketě čtenáři vyjádřili názor, že je na Blog.cz nejvíce blogů – deníčků a blogů věnovaných nějakému koníčku nebo více tématům.
Zkuste nyní dát prosím dohromady seznam základních kategorií, do kterých by se daly roztřídit uživatelské blogy, včetně toho vašeho. Své návrhy na tyto tematické kategorie pište do komentářů. Můžete i připsat, zda byste o vznik seznamu blogů vy osobně měli zájem, a do jaké kategorie byste zařadili svůj vlastní blog.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: