Natalia Sadness: Nejsem kopie Dominiky Myslivcové

Možná jste už také narazili na video, ve kterém 15 letá blogerka odpovídá čtenářům svého blogu na jejich otázky. Následný raketový vzestup pozornosti ukázal, jak si dnes díky sociálním sítím může prožít svých 15 minut slávy naprosto kdokoli. A to doslova ze dne na den. Srdce Blogu vám přináší rozhovor s dívkou, která si říká Natalia Sadness, a která se stala přes noc hvězdou sociálních sítí.

Na samém začátku stálo toto video:
Video se stalo běhěm pár dní neuvěřitelně populární, a během týdne od nahrání na Youtube zaznamenalo 325 095 shlédnutí. Následovala řetězová reakce v podobě videoodpovědí, komentářů, sdílení a komentování videa na Facebooku, Stream.cz apod. O autorce videa vyšel i článek na serverech Super.cz, viz Přísně tajné! Sladká blondýnka dává nahlédnout do svého dívčího pokojíčku! a Reflex.cz, viz Natalia Sadness: Český internet má svou královnu.
Ruku v ruce s tím přišla závratná návštěvnost dívčina blogu. Najdete jej na adrese natalia-sadness.blog.cz a na první pohled vypadá jako běžný blog, kterých jsou na Blog.cz tisíce. Tento se od nich ale významně liší v jednom ohledu – návštěvnosti.
Blog byl vytvořen 11.9.2009, ale první článek na něm vychází až 4.7. 2010. Zatímco v červnu 2010 blog zaznamenal 390 návštěv, v červenci 2010 to již bylo závratných 42 249 návštěv. To je nárůst o více jak 10 tisíc procent! Blog se rázem v žebříčku nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz vyšvihl na první místo za poslední týden.
Nedílnou součástí popularity byla v tomto případě i velmi tvrdá kritika, které byla blogerka Natalia následně vystavena. Ze dne na den byla nucena čelit osobním útokům, vulgárním invektivám, výčitkám z povrchnosti či nedostatku inteligence, a v neposlední řadě byla i parodována či zesměšňována.
Lze se domnívat, že samotná Natalia zde hraje pouze zástupnou roli. Představuje totiž životní styl, který je kritice podrobován již delší dobu. Nazvěme jej třeba barbie. Jeho představitelky mají zálibu v módě, kosmetice, růžové barvě apod., a za jeho hlavní představitelku lze považovat Paris Hilton. Když jsme na našem blogu v loňském roce zveřejnili rozhovor se známou modelkou Dominikou Myslivcovou a dvojčaty Anett & Nelly, byly dívky rovněž vystaveny tvrdým odsudkům. Kde pramení odpor většinové společnosti vůči těmto dívkám?
Nabízí se srovnání s již zaniklým stylem emo. Pamatujete si záplavu černých blogů plných fotek krvavých andělů, žiletek, a textů o smutku a nepochopení okolí? Po emo jako by se slehla zem, a na jeho místo nastoupily barbie a šamponi. Od okolí zažívají stejnou, ne-li dokonce větší dávku opovržení a nenávisti než před lety černě nalíčené děti s patkou.
Následující rozhovor zkouší podat odpověď na otázku, kde se tato nenávist bere, a jak se s ní vyrovnává mladá dívka, která je jí vystavena. Získá si vaše sympatie?

Natalia Sadness, autorka blogu natalia-sadness.blog.cz

 • Blog máš založený téměř rok, ale první článek na něm jsi zveřejnila až letos v červenci. Proč tak dlouhá časová mezera?
Na blogu natalia-sadness jsem pracovala už dříve. Jednu dobu mě chuť blogařit přešla a zkusila jsem Blogspot. Byla to zajímavá zkušenost s novým serverem, ale jsem ráda, že jsem se vrátila na Blog.cz 🙂
 • Když sis blog zakládala, co sis od něj slibovala? Vedlo tě k jeho založení např. to, že blog měly i kamarádky?
Celé mé blogaření začalo panenkami Myscene. Jednu dobu jsem žila těmito panenkami a měla o nich i svůj blog. Postupem času se mé zájmy měnily a věděla jsem, že tentokrát bude blog zaměřený na mě. Kamarádky mě k tomu naopak nevedly vůbec. O Blog.cz téměř nic netušily. Od natalia-sadness jsem si slibovala něco jako můj osobní deníček, kde budu moci vkládat své fotografie a to co mě zajímá. Nebaví mě věci dělat pro nic za nic a jsem ráda, když se s nimi můžu podělit i s ostatními. Dává mi to energii pokračovat dále.
 • Jak tě napadlo natočit video, které tě proslavilo? Napadlo tě při jeho natáčení, jaké peklo se následně rozpoutá? Jsi ráda za pozornost, která se k tobě nyní upíná?
Napadlo mě to jednoduše. Návštěvníky blogu zajímalo plno informací k mojí osobě a já jim je chtěla sdělit prostřednictvím videa. Ve snu by mě nenapadlo, že video se rozšíří rychlostí světla. Ostatně pro mě na něm není nic výyjimečného. Za pozornost přiznávám ráda jsem. Je to zvláštní pocit vnímat ty věci kolem toho. Kritiku přijímám a jsem toho názoru, že se tím člověk více naučí a vyvaruje se následných chyb. Negativitu házím za hlavu. Budu pokračovat pro ty, kterým se mé články líbí 🙂
 • Sleduješ všechny reakce, které jsi svým videem nastartovala? Nebo tě to nezajímá? Proč jsi zakázala přidávání nových komentářů k článku se zmiňovaným videem?
Ano sleduji je 🙂 Přidávání komentářů jsem zakázala z důvodu mnohdy perverzních komentářů, a taky to vyvolala první reakce. Teď už na to nahlížím zase o trochu jinak.
 • Jak na video zareagovali čtenáři tvého blogu? Chystáš se znovu odpovídat na jejich otázky prostřednictvím videa, nebo už toho necháš, abys nebyla vystavena další kritice?
Někteří reagovali negativně, ale jiní zase pozitivně. Čtenáři, kterým se mé články líbí, mi to píšou většinou prostřednictvím FB a ICQ. Mnozí změnili postupně názor díky seznámení s mým blogem a předchozími články. Videa budu točit určitě dále a chystám i druhý díl Zvědavého dotazníku.
 • Nenapadlo tě třeba, že by sis po tom všem zrušila blog, a začala nanovo někde jinde?
Na chvilku jsem tak uvažovala, ale hodně rychle mě to přešlo.
 • U svého profilu na Facebooku máš v přátelích známou modelku Dominiku Myslivcovou. Znáte se osobně? Je to tvůj vzor a snažíš se být jako ona, nebo jakékoli spojování svého jména s Dominikou odmítáš?
Dominiku znám z vidění 🙂 Určitě bych svoje jméno s jejím nespojovala. Máme možná podobné záliby, ale každý jedeme jiným směrem. Nesnažím se stát kopií. Tohle nikdy nebyl můj sen. Chci dokázat něco vlastní tvorbou 🙂
 • Ve tvém videu se dovídáme, že jsi z malého města. Ví tvá rodina a okolí o tvé nečekané popularitě, která tě zastihla ze dne na den nepřipravenou?
Ano, rodina o tom ví, a sami shlédli moje video s odpověďmi. Nejvíce je do toho aktivní taťka 😀 Jsem ráda za jejich podporu 🙂
 • Proč si myslíš, že jsou barbie a šamponi tolik nenáviděni většinovou společností? Cítíš se ty sama jako barbie?
Cítím se jako půlka barbie:D Mám ráda růžovou barvu a v mém šatníku se najde plno kousků v téhle barvě. Určitě, ale nemusí být růžové všechno 🙂 Nenávidí je možná proto, že trošku vybočujou z davu a hned je považujou automaticky za namyšlené díky péči o svůj zevnějšek. Mně osobně barbie ani šamponi vůbec nevadí. Právě naopak! Dalo by se říct, že sama jsem jednou z nich 🙂
 • Kdybys dnes věděla, co všechno tvé video způsobí, natočila bys ho znovu?
Nad touhle otázkou bych váhala. Zatím i přes všechnu kritiku se přikláním k natočení tohoto videa znovu.. Mně osobně třeba nevadí 🙂
 • Máš nějakou oblíbenou celebritu, která tě inspiruje?
Mým vzorem je Lady Gaga. Dokázala se prosadit ve světě svým ojedinělým stylem. Obdivuji její odhodlání a to jak si hodně věcí dělá sama. Četla jsem o ni článek v jednom časopisu a ten mě chytl za srdce 🙂
 • Jakou ráda posloucháš hudbu?
Poslouchám zmíněnou Lady GaGu a dále Miley Cyrus, Innu, Eminema atd.. Přímo hudební styl r´n´b, pop, hip hop, ale i rock a punk.
 • Prozraď, jak tráví čas normální 15 letá dívka z malého města, která se ze dne na den stala hvězdičkou YouTube?
Většinu času trávím venku s kamarádkami. Hodně jezdíme do nákupních center, kin apod… Jinak určitě tvořím další články na svůj blog.
 • V poslední otázce máš možnost pozvat čtenáře tohoto rozhovoru na svůj blog a ve zkratce jim ho představit.
Jak už se někteří dozvěděli z tohoto článku, můj blog je natalia-sadness.blog.cz a najdete zde líčení, módu a především videa, které mají velkou zásluhu na veškerém zviditelnění. Rozhodně zde najdete i obsáhlejší články: ) Těším se na každého, kdo na můj blog zavítá, a přeji, ať se Vám tam líbí!
 • Děkuji za rozhovor.
Chcete se o zpovídané blogerce dozvědět více? Navštivte její blog na adrese natalia-sadness.blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: