Změny pod kapotou

Pokud vás zajímá náš systém hlášení závadného obsahu na Blog.cz, pak si nenechte ujít následující článek.

Nejprve stručná rekapitulace pro nové uživatele Blog.cz a čtenáře, kteří tento blog objevili teprve nedávno.
Pokud najdete na Blog.cz nějaký uživatelský blog, o kterém se domníváte, že porušuje vaše autorská práva nebo naše podmínky (http://blog.cz/podminky/), pak ho můžete nahlásit přes formulář na stránce http://blog.cz/report/. Pokud došlo ke zkopírování vašeho autorského obsahu, pak je třeba přiložit odkaz na stránku, kde se má nacházet údajný originál, aby bylo možné obě stránky porovnat. Pokud je zkopírovaných článků/obrázků víc, pak to připište do poznámky k vašemu reportu. Blog bude předán ke kontrole, a pokud vaši stížnost uznáme za oprávněnou, vyzveme autora blogu k nápravě.
Tolik základní princip, jak to funguje. Detailnější informace najdete na našem blogu v těchto článcích:
Nyní si pojďme představit změny, které jsme nedávno realizovali v systému zpracovávání přijatých reportů. Cílem bylo lépe se přizpůsobit každodenní praxi v podobě cca. 5 až 30 reportů, které denně obdržíme.
U nahlášeného blogu je nyní nově k dispozici kompletní historie reportů. Snadno tak lze zjistit, zda byl blog v již někdy v minulosti nahlášen, z jakého důvodu to bylo, jak report dopadl, kolikrát byl nahlášen, kdo ho nahlásil, apod. Stejné informace máme u tzv. reportéra, tedy uživatele, který nahlásil nějaký blog. Víme přesně o tom, kolik blogů již nahlásil v minulosti, o co tam šlo, atd.
Přijatý report je možné buď jednoduše odmítnout, např. pro nedostatek důkazů, nebo reportéra požádat o další důkazy. Report je rovněž možné odmítnout, pokud byl blog již nahlášen někým jiným nedávno v minulosti pro stejný prohřešek a dosud se to řeší (velice užitečné v případech, kdy přijde více reportů ve stejný čas na jeden blog).
Pokud je report přijat, pak obdrží jak autor nahlášeného blogu tak reportér informační e-mail s přesně nadefinovaným textem, obsahujícím všechny potřebné informace.
Nahlášený blog je možné označit informační tabulí upozorňující na to, že blog pravděpodobně porušuje naše podmínky (nejmírnější případy).
Nebo je možné blog vyřadit dočasně ze všech našich žebříčků. Další možností je blog kompletně znepřístupnit, blog je potom nahrazen informační stránkou upozorňující na to, že blog hrubým způsobem porušuje naše podmínky.
U nejtěžších případů je potom možné nahlášený blog smazat ihned, tedy i bez předchozího upozornění autora blogu (velmi ojedinělé případy).
Ve všech případech vždy jak autor nahlášeného blogu tak reportér obdrží informační e-maily popisující stav a zakončení reportu.
Důležitým detailem je to, že pokud je report přijat a autor blogu nezjedná nápravu, dojde u jeho blogu po 30 dnech k automatickému znepřístupnění blogu, pokud blog nebyl znepřístupněn již na začátku. To se hodí velice často například v případech, kdy je nahlášen neaktivní blog, do kterého se jeho autor už dávno nepřihlašuje.
Možná nejzajímavější změnou je volitelné posílání e-mailů reportérovi v angličtině. Sem tam se totiž stane, že přijde report v angličtině ze zahraničí. V minulosti by reportér obdržel od systému e-mail o průběhu reportu v češtině, což nebylo dobré řešení. Nyní tedy umíme posílat reportérovi e-maily i v angličtině, aby byl v obraze a nemusel zápasit s jazykovou bariérou, která mu neupírá nárok na jeho autorská práva.
Pokud vás toto téma zajímá více, a chtěli byste se detailněji seznámit s prostředím zpracování reportů, pak je zde možnost vzniku dalšího článku se screenshoty, jak nový systém vypadá a funguje v praxi. V takovém případě si to ale musíte odhlasovat v anketě 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: