Zaujalo nás – Deníčky psané ze zahraničí II

7412857e17_61074469_o2
Pravidelný tip na 5 zajímavých blogů se tentokrát věnuje blogům, jejichž autoři píší o svých zážitcích z pobytů v zahraničí.

Možná si ještě pamatujete, že jsme se tomuto tématu zde již jednou věnovali, viz tento článek z loňského roku. Obecně platí, že podobných blogů není na Blog.cz sice mnoho, ale to o zajímavější mnohdy jsou. Nejčastěji si takovéto blogy zakládají Češi, kteří žijí dlouhodobě v zahraničí a chtějí se mimo jiné podělit o zážitky ze svých cest nebo pobytu v zahraničí. Takový blog pak alespoň trochu představuje určité pouto s domovem.
Zde tedy najdete 5 odkazů na blogy autorů, kteří buď žijí za hranicemi a píší si český blog třeba pro své přátele v ČR apod., nebo kteří na svůj blog píší zážitky z různých cest v zahraničí. Popisky blogů respektují názvy, jaké si zvolili sami autoři:
Jako vždy můžete jen tak pro zpestření hlasovat, který z těchto blogů vás oslovil nejvíce.
Standa

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: