Stránkování komentářů

6bcaa114c5_40715464_o2
Pokud máte na svém blogu články s opravdu hodně komentáři, pak zbystřete pozornost, provedli jsme dvě malá vylepšení.

Obě dvě mají společný cíl: zrychlit načítání článků, u kterých je velké množství komentářů, a které se v minulosti načítaly někdy velmi dlouho. (Pokud ale máte u většiny svých článků méně jak 100 komentářů, pak si této změny ani nemusíte nikdy všimnout 🙂
První změnou je stránkování po 500 komentářích u článků s extrémním množstvím komentářů. Vidět to můžete třeba u tohoto článku, který jste už možná viděli, protože se dlouhodobě drží na prvním místě v žebříčku nejdiskutovanějších článků 🙂 Aktuálně obsahuje 13 246 komentářů, což je rekord na celém Blog.cz.
Protože by se načítal příliš dlouho, zobrazují se pouze nejnovější komentáře, a čtenář se může rozhodnout, jestli si chce přečíst další starší komentáře (odkaz Zobrazit starší komentáře), nebo jestli si chce zobrazit úplně všechny komentáře (odkaz Zobrazit vše).
Výsledkem druhé změny je to, že uživatel, který se ke článku s velkým množstvím komentářů opakovaně vrátí, už neuvidí všechny komentáře, ale uvidí pouze všechny nepřečtené a pár dalších, aby se jejich počet zarovnal na stovky. Zde se mj. vychází ze zkušenosti, že drtivá většina uživatelů nečte všechny komentáře, pokud jich je u článku hodně. Opět platí, že pokud je u článku méně jak 100 komentářů, pak se klasicky zobrazují všechny jako tomu bylo dříve.
Standa

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: