Přehled návštěvnosti našeho blogu za rok 2009

e0e4f0a451_50119765_o2
Rok 2009 je za námi, a to je dobrá příležitost se podívat, jak si náš blog vedl v návštěvnosti za uplynulých 12 měsíců. Nemáme před vámi žádné tajnosti, takže pokud vás to zajímá, máme zde plno grafů a zajímavých čísel.

Všechny následující grafy a přehledy platí pro období od 1.ledna do 31.prosince 2009. Nejprve celková návštěvnost a další ukazatele: po této stránce to nevypadá vůbec špatně. Více jak půl milionu návštěv za celý rok, téměř třikrát tolik zobrazených stránek, a průměrná doba čtenáře na stránce 3 minuty. Nejvyšší návštěvnost jsme měli 6.dubna 2009, kdy náš blog zaznamenal 3 884 návštěv.
1
Jako drobnou kuriozitu si uveďme následující graf, podle kterého náš blog zaznamenal celkem 240 návštěv majitelů iPhonů – za celý rok 2009. Z celkové návštěvnosti to je cca. 0,04 % 🙂
2
Jak je vidět z následujícího grafu, návštěvnost procházela během roku určitými výkyvy, nejvíce návštěv jsme měli v lednu (50 031), naopak nejméně v listopadu (31 309). Za celý rok potom vychází průměr necelých 1 400 návštěv denně. Pozor – nejedná se o tzv. unikátní návštěvy, ale o součet všech návštěv našeho blogu v průběhu jednoho dne, tedy i opakovaných návštěv od stejných čtenářů, to je dobré mít na paměti.
3
Následující graf ukazuje, že nejčastěji na náš blog chodíte přímým zadáním adresy http://blog.blog.cz./. Rovněž z něj lz vyčíst, že nejčtenějším článkem za loňský rok byla soutěž „Nakreslete svou oblíbenou postavu„, kterou si 9 307 jedinečných návštěvníků otevřelo téměř 26 000 krát.
4
Drtivá většina našich návštěvníků je z Česka (konkrétně je to více jak 90%), na grafu můžete vidět zastoupení návštěvnosti pro jednotlivá česká města.
5
Zde detailnější přehled. S velkým náskokem vede Praha, následovaná velkými krajskými městy. Mimochodem je ale zajímavé, že v našich soutěžích téměř nikdy žádný Pražák nevyhrál – výhry posíláme do všech koutů republiky, a často i na Slovensko, ale do Prahy v naprostém minimu případů.
6
Pro naše čtenáře ze Slovenska zde přikládám i graf pro zastoupení slovenských měst, abyste měli přehled, jak si na tom vedete.
7
Velmi zajímavé je rozložení prohlížečů mezi našimi čtenáři. Ukazuje se, že Internet Explorer zřejmě skutečně ztrácí svou dřívější převahu, a jeho náskok nad Firefoxem je minimální. Z dalších prohlížečů již stojí za zmínku pouze Opera a Chrome, zbylé jsou zcela okrajové.
8
Převaha operačního systému Windows je naprosto drtivá, téměř 98% všech návštěv bylo uskutečněno právě z Windows. Zatímco Firefoxu se mezi našimi čtenáři daří, Linux vás příliš neoslovuje.
9
Bez zajímavosti jistě není ani přehled nejčastějších rozlišení, kde vede klasické 1024 x 768, které je současně po archaickém 800 x 600 druhým nejmenším rozlišením v první desítce.
10
Následující graf je velmi zajímavý, protože ukazuje, že nejvíce návštěvníků k nám přijde z jiných blogů. To si vysvětlujeme dvěma vlivy: jednak má náš blog ve svých oblíbených stránkách uloženo aktuálně 161 uživatelů (čehož si velmi ceníme!), a jednak na náš blog vede z celého Blog.cz aktuálně celkem 28 708 odkazů. Z velké části to jsou soutěžící v našich soutěžích, kteří na svém blogu sháněli hlasy pro sebe v nějaké naší finálové anketě 🙂
11
Z vyhledávačů k nám překvapivě chodí relativně málo návštěv, pouze nějakých 18%. Na závěr si proto jako drobnou kuriozitu ukažme nejčastější klíčová slova, která na náš blog přivedla nejvíce návštěv. Pobavilo mě obzvláště heslo „jak zvracet„, které se nejspíše váže k tzv. pro-ana blogům, o kterých na našem blogu ale v podstatě nic nemáme 🙂
12
TIP: Chcete znát také tyto informace o návštěvnosti svého blogu? Registrujte svůj blog u bezplatné služby Google Analytics s pomocí našeho návodu.
Standa

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: