Santa Claus, nebo Ježíšek?

57ffb80d10_54897900_o2
Vánoce jsou za rohem, a přímo se tak nabízí anketní otázka na prosinec: Kdo nosí dárky?

Nejprve výsledky minulé ankety:
snímek obrazovky
A nyní už k aktuální anketní otázce. Každým rokem se ozývají hlasy požadující „pravé české Vánoce“. Kritici zahraničních vlivů odsuzují importovaného Santu Clause (před rokem 1989 zažíval stejnou kritiku ruský Děda Mráz). Patříte také ke kritikům Santy Clause, kterým se nelíbí jeho častá přítomnost v reklamě a velkých obchodních domech?
Kdo tedy podle vás nosí dárky? Nebo je vám to naopak jedno, a spory ohledně „ryzích českých Vánoc“ vám přijdou tak trochu malicherné? Hlasujte v anketě, a nezapomeňte využít i prostor v komentářích k vyjádření vlastního názoru. Možná nás překvapíte stejně jako v minulé anketě 🙂
Standa

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: