Zaujalo nás – vybírá GuGluGi

V rubrice Zaujalo nás vám každý měsíc přinášíme 5 tipů na blogy, které nás nějakým způsobem zaujaly. Tentokrát jsme ale nevybírali my, nýbrž někdo z vašich řad. Podrobnosti v celém článku.

V září vás Pavel vyzval, ať mu napíšete, co se vám nelíbí na tomto blogu. Ze všech komentářů vybral jeden, který ho nejvíce zaujal, a jeho autorce jsme dali za odměnu tričko z tricka.blog.cz. Nebyl to ale jediný zajímavý komentář. Zaujal nás např. tento komentář od autorky blogu una-vida-i-la-mort.blog.cz:
„Dělala bych reklamu na náhodné blogy, třeba v zápatí a třeba jen odkázky nebo tak, ale prostě reklamku na náhodné blogy, ne jen na ty V.I.P. nebo nějaké luxusní se zaměřením na nějaké téma (jak třeba dáváte blogy, co vás zaujaly). Myslím si, že každý si dává na svém blogu záležet, a už kvůli tomuto by si alespoň malinkatou šanci na reklamku zasloužil.
Řekli jsme si tedy, že GuGluGi oslovíme s nabídkou, aby pro nás na tento měsíc napsala článek do rubriky „Zaujalo nás“, s tím, že jí do výběru blogů vůbec nebudeme mluvit. Zde je její článek:
_________________________________________________________
 
Pětice blogů, které mě zaujaly, a proto je pravidelně a ráda navštěvuji.
Možnost vypracovat tento článek jsem dostala na základě mého komentáře, kde jsem navrhovala reklamu na blogy, které jsou zajímavé, ale přesto nejsou v autorském klubu a ani nemají zaměření na jedno téma. Proto chci ukázat, jaké blogy mám na mysli. Zrovna tyhle se můžou zdát jako spousta jiných, ale pokud je pozorně prohlídnete, určitě se vám budou líbit. Proč oni? Protože autoři se skutečně snaží zlepšovat se a píší zajímavé články a přestože nejsou v autorském klubu, nenajdete u nich něco jako pixelky a kusovky a neodrovnáte si oči na křiklavě růžové.

1) H.a.n.n.y – beatific.blog.cz

– Na tomhle blogu naleznete spoustu zajímavých věcí. Především mě zaujalo to, jak se autorka snaží pomáhat. Píše reklamy na nejrůznější nadace a shání hlasy pro petice. Můžete zde najít i její grafiku, fotografie a hudbu, kterou poslouchá, a deníček, kde píše o svém životě.

2) Dave 🙂 – stupid-baloons.blog.cz

– Náhodou jsem kdysi narazila na blog, který mě skutečně zaujal. Blog jednoho podivína, co píše o svém životě. Jeho zálibou je fotografování, tvorba grafiky a hudba. A pozor milé slečny, je to jeden z mála krásných unikátů opačného pohlaví, co se zde vyskytuje 🙂

3) CinKalka.. – bizzaree.blog.cz

– Deníček normálně nenormální holčiny 🙂 , která ve svém životě zažívá spoustu věcí a pravidelně je datluje na Blog.cz.

4) Tabitha Ren Moore – tesska.blog.cz

– Máte rádi EMO, Harajuku, Scene, Gothic… apod.? Už při přečtení této věty si budete myslet, že je to další blog o „blbostech“ moderní doby, ale pokud se tam podíváte a prohlídnete ho, zjistíte, že je tu rubrika názorů jedné inteligentní slečny s hlavou plnou nejrůznějších myšlenek. Zveřejňuje svoji tvorbu, od povídek, citátů, až po vlastnoručně malované obrázky.

5) Bezejmená – soulonestupidgirl.blog.cz

– Pravidelně se zde objevují články o životě střelené puberťačky, která má spoustu zajímavých názorů. Z jejích článků poznáte, že uvnitř je docela normální 🙂 Také nutné podotknout, že tato osoba má vysokou závislost na Blog.cz.

Nejednalo se o blogy, které jsou zaměřené na nějaké téma, ale zaujmout mohou i stránky, které jsou výjimečné snahou autorů a jejich chutí říct, to co si myslí. Doufám, že se vám tyto blogy líbily a že se stanete pravidelným návštěvníkem alespoň jednoho z nich.

GuGluGi

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: