Vše o spřátelování

2e3fd5c493_54569074_o2
Tento článek je zaměřen především na začínající uživatele. Vysvětlí vám jednu ze základních věcí: jak na začátku blogaření zapadnout do komunity Blog.cz.

  • Přátelé?
Blog.cz není jen prostor pro založení blogu, je to zároveň velká komunita uživatelů, kteří se navzájem navštěvují, komentují a hodnotí si články. Většinou platí, že každý bloger čte nějaké další blogy, jejichž autoři zase čtou jiné blogy, atd. I když se najdou blogeři, kterým na návštěvnosti moc nesejde, většině ostatních na ní záleží, a touží najít především nějaké spřízněné duše a čtenáře, kteří se na jejich blog budou vracet.
Proto vzniklo tzv. „spřátelování“ (či spřátelení), známé z klasických komunitních sítí, kde si uživatelé přidávají jiné uživatele mezi své „přátele“. (Tito virtuální „přátelé“ se často i v reálu znají osobně a na internetu spolu nejčastěji sdílí fotografie a další vlastní obsah.)
  • Jak na to?
Na Blog.cz si jiného uživatele mezi své „přátele“ nijak přidat nelze, „spřátelení“ zde označuje vzájemnou výměnu odkazů, kdy si dva blogeři po domluvě přidají odkaz na blog toho druhého mezi své oblíbené stránky v menu. Buď si mohou jednoduše přidat do oblíbených stránek v menu nový odkaz (návod zde), nebo použít tzv. klikací ikonku (návod zde).
Spřátelení většinou znamená rovněž i to, že se oba spřátelení blogeři navštěvují a komentují si vzájemně své články. Pozor, neměli byste ale k tomu nikoho nutit, a nikdo by k tomu neměl nutit vás. Vše by mělo zůstat dobrovolné.
Najdou se rovněž uživatelé, kteří nad klasickým spřátelováním trochu ohrnují nos, ale i oni mají skoro vždy v oblíbených stránkách nějaké další blogy. Odkazová provázanost, kterou vám spřátelení zajistí, má totiž hned několik výhod (čím více blogů na vás odkazuje, tím lepší je to pro vaši návštěvnost; blíže si to vysvětlíme v jiném článku).
  • Pokračování příště
V příštím článku si vysvětlíme, co je to klikací ikonka, jak souvisí se spřátelováním, jak si přidat na blog cizí klikací ikonku a jak si vytvořit vlastní.
P.S. V měsíci říjnu se budete u našich článků setkávat s ilustračními obrázky z blogu yasmin.blog.cz. Autorce tohoto blogu děkujeme za spolupráci a věříme, že se vám její obrázky budou líbit.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: