Soutěž: Nakreslete svou oblíbenou postavu

f330e16356_40608526_o2
Velká říjnová soutěž hledá mezi vašimi řadami malířské talenty. Hrajeme o trička Blog.cz a tablet GENIUS PenSketch.

Neoficiálním podtitulem této soutěže by mohlo být heslo „Nejlepší fan art„. Nemusíte se hned toho cizího slova lekat, protože řada z vás se na svém blogu věnuje právě fan artu, a ani o tom neví 🙂 O co tedy vlastně jde?
  • Soutěžní zadání
Nakreslete nebo namalujte svou oblíbenou celebritu či jinou známou postavu. Podmínkou je, že to musí být postava, které se buď věnuje váš blog, nebo jste o ní alespoň někdy napsali jeden článek.
Váš soutěžní obrázek zveřejněte v novém článku na svém blogu, a sem do komentářů na něj vložte odkaz (odkazujte prosím na celý článek, nikoli přímo na obrázek). Rovněž sem vložte i odkaz na váš článek z minulosti, který se týká nakreslené postavy. (Pokud se celý váš blog věnuje této postavě, pak stačí pouze odkaz na soutěžní článek).
Kreslit můžete např. scénu z vašeho oblíbeného komiksu s hlavní postavou, vašeho oblíbeného zpěváka na koncertě, vaší oblíbenou herečku ve známé filmové scéně, nějakou známou literární či filmovou postavu, apod. Nechceme vás nijak omezovat, je to jen na vás.
Do soutěže tentokrát nepatří fotomontáže – chceme pouze ručně kreslené nebo malované obrázky, naskenované do počítače.
  • Kdo vyhraje?
Výherců bude 5 a vyberou je námi oslovení blogeři, kteří na svém blogu sami zveřejňují vlastní kresby nebo malby. S výběrem vítězů nám tedy pomůžou vybraní blogeři, kteří výtvarnému umění rozumí přece jen trochu více než my 🙂
Tito blogeři – výtvarníci – vyberou ze všech přihlášených soutěžních obrázků nejlepší kresby, které vám představíme v novém článku. Na vás pak bude v anketě vybrat konečné vítěze.
  • O co se hraje?
Autoři prvních pěti obrázků, které od vás dostanou nejvíce hlasů, si budou moci vytvořit vlastní tričko Blog.cz na stránce tricka.blog.cz, a k tomu budou propagováni jeden měsíc na titulní stránce Blog.cz.
Absolutní vítěz s nejvyšším počtem hlasů bude moci rozvíjet svůj výtvarný talent s tabletem GENIUS PenSketch, který je hlavní cenou.
  • Do kdy se mohu zúčastnit?
Soutěž trvá dva týdny a končí 14.října 2009 v 12:00. Ze všech přihlášených výtvorů vznikne nová galerie, ve které si budete moci pohlížet všechny soutěžní fan artové obrázky.
  • Co je to ten fan art?
Podle české Wikipedie je fan art anglický termín označující „fanouškovské umění“, který se ujal pro označení výtvorů určitého tématu, především zábavního odvětví. Zpravidla se jedná o výtvarná ztvárnění oblíbené postavy apod. Oblíbeným druhem fan artu je fotomontáž.
Typickým příkladem fan artu jsou amatérské ilustrace k příběhům Harryho Pottera, dalším mohou být například portréty herců v rolích z konkrétního filmu, apod. Zde již určitě tušíte, o čem je řeč 🙂 Obrovským fenoménem je např. tzv. twincest, který můžete najít třeba na blogu twincest.blog.cz. Je to sice trochu podivná ukázka fan artu, ale pro názornou ukázku to poslouží dobře 🙂
Máte svého oblíbeného herce či herečku? Fandíte nějaké hudební kapele? Obdivujete nějakou literární, filmovou nebo divadelní postavu? Baví vás nějaká postava z vašeho oblíbeného anime seriálu? Pokud rádi kreslíte, pak je tato soutěž určena právě pro vás. Těšíme se na vaši hojnou účast!
Aktualizace 14.10. 12:00 – Možnost se zúčastnit je u konce, zarazili jsme komentáře. Jestli se váš obrázek dostal do finále se dozvíte 23.října, kdy zveřejníme článek s nejlepšími výtvory a čtenáři našeho blogu následně v anketě vyberou konečné vítěze.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: