Představujeme Galerie.cz a Forum.cz

ewq2a-star.blog.cz
Jak jste si asi všimli, na titulní stránce blog.cz a v administraci se objevila nová lišta s odkazy na různé stránky. Co mají všechny tyto služby společné a v čem je to pro vás užitečné?

Hlavní novinky jsou dvě: Galerie.cz a Fórum.cz.

Galerie.cz

– je nový projekt pro tvorbu webových obrázkových galerií. Základem se mu staly galerie na Blog.cz. Ve spojení s Blog.cz spočívá první a možná nejzajímavější výhoda celého projektu: všichni stávající uživatelé Blog.cz mohou díky jednotnému přihlašování začít okamžitě využívat i Galerie.cz, jedná se o propojené služby. Stačí se přihlásit svým uživatelským jménem a heslem z Blog.cz.
Galerie.cz jsou ale určeny nejen uživatelům Blog.cz, ale i všem zájemcům o publikování vlastních fotek na internetu. Důraz byl položen na jednoduché uživatelské rozhraní, širokou nabídku funkcí a atraktivní doménu galerie.cz.
Hlavní výhody a funkce služby Galerie.cz:
 • 5 GB zdarma na vaše fotky
 • rychlé a jednoduché prohlížení fotek
 • hromadné nahrávání fotek
 • není třeba instalovat žádný program
 • označování a hledání přátel na fotkách
 • přesouvání a mazání nahraných fotek
 • řazení obrázků ve složce podle data pořízení nebo podle jména
 • okamžitý přehled o tom, zda je složka veřejná, či nikoliv
 • celkový prostor 5 GB, maximální velikost jednoho obrázku 10 MB
 • prohlížení fotek podporuje klávesnici (na následující přejdete odkazem Další nebo klávesou mezerník, doprava nebo pagedown; na předchozí přejdete odkazem Předchozí nebo klávesou doleva nebo pageup, opuštění galerie – ESC)
 • možnost komentovat obrázky
 • označování lidí na fotkách
 • hodnocení fotek (od jedné do deseti, po „půl-hvězdičkách)
Galerie.cz budou mít i žebříčky nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších fotek, vlastní uživatelskou podporu a blog na adrese galerie.blog.cz. Na dalších funkcích už se pracuje a co vás asi bude zajímat nejvíce – většinu funkcí z Galerií převezmou časem i galerie na Blog.cz. Už nyní např. můžete do svého blogu dostat s pomocí Galerií obrázky větší jak 400 kB, nemluvě o jednoduchém hromadném nahrávání a mazání fotek. Rovněž je dobré zmínit, že limit 5 GB na fotky platí jak na Galerie.cz, tak nově i na Blog.cz.

Forum.cz

– druhým novým projektem je diskusní server Forum.cz, určený k setkávání a diskutování na jednom místě. Na Forum.cz najdete již připravená diskusní fóra o pořadech TV Nova, stejně jako diskuse na obecná témata. Diskutovat je rovněž možné o Blog.cz, kde si můžete zakládat vlastní diskusní fóra.

Jednotné přihlašování

– všechny služby, které můžete najít na zmiňované liště, používají stejnou uživatelskou databázi. Co to pro vás znamená? Že není nutné se vždy znovu registrovat – prostě se stačí vždy pouze přihlásit svým uživatelským jménem a heslem, které již máte u nějaké služby založené. Máte-li tedy např. založený blog na blog.cz, pak se svými přihlašovacími údaji přihlásíte i do všech následujících služeb: TN.cz, Nova.cz, Galerie.cz, Forum.cz, Články a Hry.blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: