10 nejobvyklejších chyb, kterých se vyvarovat při blogování II.

Minulý týden jsme zveřejnili první část z výsledků soutěže Jakou největší chybu jako bloger nebo blogerka jste udělali?„, a dnes se můžete začíst do zbytku.

6. vystoupit z anonymity
– zveřejnili jste na blogu o sobě své údaje, jako např. své příjmení, ICQ nebo e-mail? CHYBA! Samozřejmě není nic špatného blogovat i pod pravým jménem, pochlubit se svou prací a otevřít se svým čtenářům (doufám, že tento blog je toho příkladem :), ale dobře si rozmyslete.
  • Moje největší chyba byla, že jsem si asi před čtyřmi lety založila několik blogů, kde jsem uvedla svoje jméno, příjmení, telefon a další, a na blogy dávala dávala trapný věcičky, ostatně tak, jak to spousta dětí dělá.. Teď mám na svědomí několik trapných blogů, u kterých jsem zapomněla heslo a ještě ke všemu ani nevím, jakou mailovku jsem k němu přiřadila.. Takže teď stačí pouze zadat moje jméno třeba do googlu a víte o mně skoro všechno 😦 Nejhorší na tom ale je, že je nemůžu smazat, protože když napíšu do administrace blogu, můžou si admini myslet, že kecám a chci někomu smazat blog 😦
7. být sprostý
– našli jste na svém blogu nelichotivý komentář nebo svůj článek na druhém blogu, a vyřešili jste to tak, že jste autorovi pěkně od plic řekli, co si o tom myslíte? CHYBA! Samozřejmě to nikoho nepotěší, ale zkuste chvíli počkat, než začnete něco takového psát. Někdy stačí pár minut, někdy pomůže až pár dnů. Tím, že reagujete nadáváním, přijímáte jejich hru a snižujete se na jejich úroveň. Buďte nad věcí.
  • Moje největší chyba byla – když jsem začínala – že mi skoro každý, kdo mi přišel na blog, napsal reklamu, a mě to tak strašně vytočilo, že jsem prostě na blog napsala „uřvanej článek“ o tom jak jsou všichni, co to udělali, debilové a spoustu dalších nadávek atd., ale teď už bych to nikdy neudělala, všechny návštěvníky mam strašně ráda a jsem za ně vděčná, a když teda někdo napíše reklamu, tak ho prostě dám do blacklistu a už to neřeším =o)
8. zrušit svůj blog
– zrušili jste si blog, protože jste měli minulý týden malou návštěvnost nebo vám někdo napsal zlý komentář? CHYBA! Opět platí to co pro nadávání. Počkejte chvíli. Navíc starší blogy mají většinou lepší návštěvnost z vyhledávačů.
  • Největší chyba, na kterou však nikdy nezapomenu, byla smazat můj blog! Vadily mi narážky na můj blog v komentářích. Byl to hodně slavný blog, propagoval jsem ho všude od Youtube až po bannery. Nechal jsem se doslova ukamenovat komentáři, a tak ho smazal! Nevím, co bych dal za to, abych ho mohl zase mít, bohužel dělal jsem na něm 3 roky a dnes už by na to nebyl čas 😦 To byla největší chyba! Zklamal jsem spousty čtenářů…
9. přivlastňovat si chyby druhých

– udělali jste chybu, za kterou viníte sebe, ale při tom za to nemůžete? CHYBA! Věřte tomu, že i my děláme chyby, a je zbytečné, abyste je brali za své. Škoda, ze se nezúčastnili naši programátoři. To by bylo počteníčko 🙂
  • Na starém blogu jsem měla přes 1000 článků za měsíc, a měsíců jsem měla asi 7 (tj. asi 7000 článků). Úplně ke všem jsem dávala stejnou anketu „Click“.. Pak jsem anketu smazala a články se nezobrazovaly 😦
^mC.SponQa^, cacca.blog.cz
(Pokud se vám stane něco podobného jako blogerce ^mC.SponQa^,tak se nám samozřejmě ozvěte na blog@blog.cz. Pokusíme se NAŠI chybu napravit.)
10. BONUS – chyby mohou být velmi různé

Nenechte si do toho kecat
  • Moje druhá chyba byla, že jsem si do svého blogování nechala kecat. Našlo se několik lidí , kteří mi do komentů psali, jak je můj blog strašný a jak bych ho měla zrušit. Když už jsem toho měla fakt dost, tak jsem blog zrušila. Po nějakém čase jsem si založila nový, a těm, co můj blog nějak kritizují, s klidným svědomím odepíšu, ať si první zametou před svým prahem a až potom kritizují druhé XD No tak hlavně, ať vyhrají ti nejlepší 🙂 Proto všem vzkazuji, že blog je jenom váš, a nenechte si do něj od nikoho kecat XD
Ne každý bloger je holka 🙂
  • Moja najvacsia chyba? Urcite sa mi nejaka stala, ale akosi som to nepostrehla. Skor sa mi stal taky mensi trapas…=) Chcela som sa prihlasit do nejakej blogovej sutaze, napr. SONC a pod., tak som si chvilu pisala s majitelkou toho blogu a so spominanou sutazou, nechapala som, preco vzdy ked som nieco napisala v zenskom rode na jej osobu, davala na koniec vety zamraceneho smajlika. Neskor som to pochopila. Bol to totiz chlapec. =)
Bacha na učitele
  • Jednou jsem svému příteli napsala slohovku, byl to životopis o našem společném oblíbeném spisovateli. Tak se mi to líbilo, že jsem si jej musela dát na blog. Po pár dnech mi volal přítel, jaktože mu dal učitel pětku s tím, že okopíroval dílo z netu. Bylo z toho tóčo móro, takže napsané slohovky odteď uveřejňuji až dlouho po jejich oznámkování. 🙂
Poznejte své čtenáře
  • Já udělal největší chybu, když sem svůj blog zrušil. O mém blogu se totiž dozvěděli i lidé ze školy a vedlejších tříd. Svůj blog jsem měl jako deník, takže mi celkem vadilo, že tam chodili, a tak jsem ho zrušil. Asi po týdnu jsem se dozvěděl, že tam chodila půlka školy a všichni tam chodili moc rádi a moc rádi četli moje články. A tenkrát sem začal litovat, že sem ho zrušil, styděl jsem se za něj ale oni ho měli rádi.
Mr. Upovídaný, weeg.blog.cz

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: