Vaše blogy jsou v bezpečí

Někteří uživatelé Blog.cz se občas obracejí na naši uživatelskou podporu s obavami o to, jestli jim někdo nemůže „ukrást“, nebo dokonce zrušit blog. Vím, že máte své blogy rádi, a proto vám v tomto článku vysvětlím, že nic takového není možné.

Základním bezpečnostním pravidlem je mít dostatečně bezpečné heslo. To je takové, které se skládá alespoň z 8 znaků, obsahuje např. malá a velká písmena, číslice, jiné znaky než písmena apod. Nevíte-li si při zakládání nového blogu rady s vymýšlením bezpečného hesla, pak můžete využít náš generátor hesel – najdete ho hned na začátku průvodce založením nového blogu. Heslo si vůbec nemusíte pamatovat, většina prohlížečů dnes umožňuje heslo si uložit, a při jeho ztrátě či zapomenutí si snadno můžete na stránce http://blog.cz/heslo/ nastavit heslo nové.
Tip: Uložení hesla, případně zapnutí trvalého přihlášení používejte pouze na počítači, ke kterému máte přístup pouze vy.
Nedávno jsme zavedli novou ochranu, která snížila maximální možný počet přihlášení do blogu na 4 za hodinu. Více pokusů o přihlášení za hodinu není možné učinit, a systém v takovém případě vyhodí chybovou hlášku o nutnosti znovu se přihlásit nejdříve za hodinu. Chráníme vás tak před případy, kdy se někdo pokouší opakovaným přihlašováním přijít na vaše heslo. Kromě toho jsme zvýšili minimální počet znaků, z kterých se může heslo skládat, na 5. Možnost prolomení hesla se tak opět výrazně snižuje.
Tip: Pokud máte více blogů, mějte do každého z nich jiné heslo. Rovněž je důležité nemít stejné heslo do své e-mailové schránky a do blogu.
Pokud už vám někdo přijde na heslo do blogu, stále není nic ztraceno. Každý blog je totiž registrovaný na e-mailovou adresu, kterou zadal uživatel při jeho registraci. Pokud chcete svůj blog zrušit, pak to musíte potvrdit kliknutím na odkaz v e-mailu, který se odesílá při žádosti o zrušení blogu na e-mailovou adresu, na kterou je blogu zaregistrovaný.
Zde vidíte, proč je dobré mít odlišné heslo do e-mailu i do blogu – pokud vám někdo přijde na heslo a změní vám ho, blog stále zůstává registrovaný na vaši e-mailovou adresu, a vy si snadno můžete na výše zmiňované stránce nastavit heslo nové. Blog vám tak nikdo cizí zrušit nemůže.
2 detaily na závěr: změna e-mailové adresy, na kterou je blog zaregistrovaný, je rovněž podmiňována zasíláním potvrzovacího e-mailu na vaši e-mailovou adresu, abychom se ujistili, že to opravdu chcete vy. A to nejzajímavější na konec: všechny blogy máme zálohované v databázi, proto je možné i zrušený blog ve většině případů obnovit.
Tak co, ještě stále se o svůj blog bojíte? 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: