Návštěvnost je až na prvním místě

V půlce prázdnin odstartoval náš seriál o propagaci blogů „Blogeři radí„. Minulý týden doběhl poslední díl, a nyní už zbývá jen jedna věc. Slíbili jsme, že na závěr zveřejníme článek na téma návštěvnost blogu od jednoho z vás, který se nám bude nejvíce líbit. Takže, užijte si článek Chiquitky. 😉

Každý, kdo si založí blog, doufá v to, že bude mít co nejvyšší návštěvnost. Milí ostatní blogující – netvrďte mi prosím, že vás ani trošičku nezajímá, kolik lidí váš blog navštěvuje a čte.;) Přece jen, kdybych člověk nechtěl, aby ty jeho výtvory někdo četl, psal by si je do deníčku a schovával pod postel. Takže návštěvnost blogu je jakýmsi zrcadlem toho, jak na tom ten váš blog je.
Ale samozřejmě – když si čerstvě, plni nadšení, založíte svůj první (nebo třeba dvacátý..) blog, nenaskočí vám hned pět set návštěv za den. Proč? Hm hm hm…těžká otázka.. řekněme třeba, že to bude tím, že svět neví, že nějaký blog vůbec máte.;)
Ano, můžete si například pronajmout billboard u dálnice a umístit na něj odkaz na váš blog, návštěvnost vám to jistě zvedne, ale.. to už je trochu extrémní řešení.:) Pojďme se radši podívat na to, jak zvýšit návštěvnost normálními způsoby.:)
Existují dvě kategorii těchto způsobů – ŠPATNÉ a DOBRÉ. Oběma docílíte nějakého zvýšení, rozdíl je v tom, jakou cestou. Přirovnala bych to asi k tomu, jak si vydělat peníze – poctivou prací (kategorie DOBRÉ) nebo vyloupením banky (kategorie ŠPATNÉ). Stejně, jako v případě návštěvnosti, tak v otázce získání peněz, je ta DOBRÁ cesta pomalejší, ale za to si budete svých výsledků více vážit a ta ŠPATNÁ cesta rychlejší, ale bez záruky a s riziky.
No radši pojďme na ty kategorie…;)
DOBRÝ (a podle mě i správný způsob, jak poctivě zvýšit návštěvnost a vyvarovat se tak těch všeobecně rozšířených trapných pokusů) ZPŮSOB
1.Starejte se o svůj blog
Nejlepší vizitku vám vždycky udělá vlastní blog. Ať už se na něj lidé dostanou odkudkoliv, musí mít nějaký dobrý důvod, proč se vracet. A když budete mít blog, který nic nenabídne, nezaujme a bude stát za nic, ani sebevětší reklama vám návštěvnost nezvedne.;)
2. Piště ROZUMNÉ komentáře
Čtěte ostatní blogy. Nejlépe ty, které jsou navštěvované. Pište komentáře, ale k tématu. Snažte se, aby váš komentář byl zajímavý, upoutal a měl hlavu a patu. Komentář vás reprezentuje a když bude dobrý, člověk klikne na odkaz na váš blog se zájmem. Samozřejmě, nesmíte ho tam zapomenout uvést.;)
3. Řekněte o blogu svému okolí
Ano, občas to není nejlepší nápad. Pokud nechcete, aby si okolí četlo vaše niterné myšlenky nebo snůšku pomluv na jejich hlavy, radši jim ten odkaz nedávejte. Pravda je ovšem taková, že vaši nejbližší budou číst váš blog nejčastěji, protože vás znají a přirozeně je zajímá, co děláte. To je ta lidská zvědavost.;)
4. Spřátelování blogů
Tohle je trochu rozporuplné téma. Ano, link na váš blog v menu nějakého hojně navštěvovaného blogu vám sice návštěvnost zvýší, ovšem záleží na tom, jak si tento odkaz zasloužíte. Rozhodně nepište komentáře prosící o spřátelení blogísků.
5. Slov, slova, slova
A vyhledávače, vyhledávače, vyhledávače. Očekujte si žebříček nejvyhledávanějších slov a ty pak často v textu používejte. Když budete mít štěstí, bude to fungovat. Příklad? Poslední dobou ke mě chodí denně asi 50 lidí a hledají tu ke stažení film Obsluhoval jsem anglického krále. Nevím proč, ale nebyl to můj záměr.:D
6. Mějte trpělivost
Ze dne na den žebříčky návštěvnosti nezboříte.;) (leda byste zkusili ten billboard;)) Vydržte, vytrvejte a časem to prostě přijde.;)
ŠPATNÝ ( hodně rozšířený a bohužel občas i účinný) ZPŮSOB
1. Mějte hrozný blog
… aby se člověk, až otráveně klikne na jeden ze spamů, co jste mu zanechali na stránce, mohl nas**t ještě víc a usvědčit se v pocitu, že jste absolutní idiot, který všude zanechává odkazy na svůj nevkusný, zbytečný a naprosto trapný blog.
2. Piště komentáře
Nejlepší takové ty, kde se objeví jen odkaz na váš blog, nebo ty „Ahoj, máš moc krásnej blog, přijď se podívat ke mě, dík!“ (ano, člověk zahřeje u srdce, když mu někdo řekne, že má krásnej blog… do té doby, než najde ten samý komentář na stovce dalších blogů). Také jsou dobré komentáře obsahující jen jedno písmeno, třeba „o“ a mají délku dvaceti řádku a rozhodí celou stránku. To každého natolik potěší, že se půjde mrknout na váš blog, aby vám napsal, že jste idiot. To vám, ale nesmí zkazit náladu, vám jde přece o tu návštěvnost.;). Také můžete psát suché komentáře s lakonickým „hm“ „lol“ :D:D:D“. Taky to každého potěší.;) Stejně jako řada infantilních slovíček ( „klásňoulinkej blogísek“), ničení češtiny („tagže wšecky milaczky…“), podivné zaseknutí Caps locku („aHoJtE vŠiChNi“) a divní smjalíci (*/°-): Nejlépe všechno dohromady. Tím zaručeně každého navnadíte a jemu bude kolovat hlavou otázka „Co je to za jedince?“ až do té doby než klikne link vašeho blogu. Pak se mu dostane vysvětlení – budete-li se držet zásady číslo 1.
3. Spřátelujte blogísky
Ano, všem nejdřív hlaďte ego, jak mají úžasný blog, skvělý, mocinky moc se vám líbí a v závěru komentáře nabídněte spřátelení vašich blogísků. Funguje to jako vzájemná reklama. A konec konců, přátelé se vždycky hodí, ne?
4. Pořádejte bleskovky a soutěže
Ano, dodnes nechápu význam bleskovek. Jediné, co mě napadá, že jde o chytrou formu zvyšování návštěvnosti. Jestliže se pár rybek na ty vaše bleskovky chytí, budou neustále kontrolovat váš blog, aby jim žádná bleskovečka a soutěžka neunikla a tím začne křivka návštěvnosti závratně růst. Ano, opravdu si nedokážu představit jiné vysvětlení bleskovek. Pokud tedy ovšem nejste nadšený sběratel nevkusných diplomů a ocenění za tu a tu bleskovku.
5. Vyvolejte hádku
Začněte na nějakém blogu někoho bezdůvodně napadat a nadávat mu. Nezapomeňte uvést link. Do hádky se začne přimotávat čím dál více lidí a hned máte návštěvnost jak vyšitou.;)
——
A to je asi vše. Možná jsem na něco zapomněla, ale třeba si to domyslíte sami.;) Je na vás, kterou cestou se vydáte. Jen mějte na paměti, že je dobré držet se nějakých pravidel a neznepříjemňovat zbytečně ostatním bloggerům jejich blogování, protože vám by se to taky určitě nelíbilo.:)
Keep blogging a když vám to s tou návštěvností nevyjde, pořád ještě můžete zkusit ten billboard.;)

Chiquitka, chiquitka.blog.cz

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: