Nová funkce – volitelné boxy

kocicka007.blog.cz
Máme pro vás velkou novinku – přinášíme novou funkci, pomocí které si budete moci vytvořit vlastní menu.

Možná si říkáte, že vlastní menu si děláte už dávno sami přes autorův profil. Jenže v tom je právě ten problém. Autorův profil nikdy neměl sloužit k tomu, abyste si s jeho pomocí vytvářeli vlastní menu. 🙂 Jeho smysl je úplně jiný – vyplněním údajů ve svém profilu se jednak představujete čtenářům svého blogu, a jednak můžete nalézt uživatele se stejnými zájmy. Autorův profil tak má podporovat komunitní charakter Blog.cz, a vytvářením menu přes profil jste se tak ochuzovali o tento jeho hlavní význam.
Nyní už ale žádný autorův profil k vlastnímu menu nepotřebujete. Ve vaší administraci můžete najít hned tři podstatné změny:
1) v položkách menu přibyla nová položka nazvaná Volitelný menu box.
4134565456
Pakliže se rozhodnete přidat si ji do menu, budete mít tím pádem k dispozici jednoduchý editor, ve kterém si budete moci vytvořit libovolné menu podle vašich představ.
65465654564
Snadno si tak můžete například změnit názvy dalších položek menu, jako jsou Rubriky, Archiv apod. Postupujte úplně stejným způsobem, jako jste to dělali u autorova profilu. Důležitá výhoda pro vás je v tom, že u takto vytvořeného menu nebudete muset přemýšlet, jak se zbavit popisků „Autorův profil“ a „Více“.
2) Pro ty z vás, kteří toužíte mít menu umístěné pod záhlavím, je připraven stejný box pod názvem Volitelný horní box, který umí to samé co box umístěný v menu.
534654565656
Nemusíte tak k tomuto účelu používat motto, u kterého stejně narazíte na limit 255 znaků a nepůjde vám to. Protože motto, stejně jako autorův profil, nikdy nemělo sloužit k vytváření vlastního menu. 🙂
3) A do třetice si potom můžete svoje menu umístit do zápatí pomocí Volitelného dolního boxu. Opět máte ty samé možnosti a žádné omezení co se týká počtu znaků. A klidně si vytvořte svoje menu třeba jenom nahoře, nebo nahoře i dole… zkrátka – je to jen na vás. 😉
465465465465
Věříme, že jsme vám touto novinkou udělali radost, a že se s novými boxy pro tvorbu vašeho menu budete moci graficky realizovat ještě lépe než dosud. Vlastní menu totiž není jediný účel, ke kterému mohou nové boxy sloužit, ale určitě vám to nemusíme vysvětlovat dvakrát a sami jistě přijdete na další využití.
V článku se nezmiňujeme o tom, jak ve skutečnosti vlastní menu s pomocí html boxu vytvořit. Někteří z vás rádi píší návody, jak některé funkce Blog.cz používat. Teď je možná dobrá příležitost napsat další, na téma jak vytvářet menu v html boxu. Pokud něco sepíšete, nezapomeňte o tom v komentáři dát vědět ostatním blogerům.
A na závěr jedno důležité upozornění: pokud využíváte autorův profil k vlastnímu menu, pak prosím využijte nových boxů představených v tomto článku. Vytváření menu přes autorův profil nebylo nikdy podporované a brzy to nebude fungovat už vůbec, protože to znemožníme. Nebojte se, bude to nejdříve za dva měsíce a včas vás na to znovu upozorníme článkem zde na blogu. (A pokud nepoužíváte menu v profilu a nevíte, co to je, tak vás nechceme strašit – blog.cz bude to nejlepší menu dělat pro vás i nadále automaticky a bezpracně. 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: