Zajímavosti ze statistik návštěvnosti Srdce Blogu

Pokud vás zajímá, jakou měl tento blog v poslední době návštěvnost, jakož i další zajímavosti spjaté s tímto tématem, pak je tento článek určený právě pro vás.
Všechny informace vycházejí z měření Google Analytics a vztahují se k období 1. září až 1. prosince 2012.

Blog během uplynulých 3 měsíců zaznamenal 46 844 návštěv (12 066 unikátních) a 108 918 zobrazení stránek, při průměrné délce návštěvy 4 minuty a 36 vteřin. Míra opuštění (počet návštěvníků, kteří stránku hned po vstupu opustí) dosáhla míry 59,21%.
Zajímavý je pohled na stránky, které zaznamenaly nejvíce zobrazení. Neboli jinými slovy, jaký obsah tohoto blogu si návštěvníci v uplynulých 3 měsících nejvíce otvírali. Jednalo se o tyto články a rubriky v tomto pořadí::
Vysoká čtenost některých článků je očekávatelná (typicky u článků týkajících se nedávné změny designu, nových funkcí, nebo třeba výsledků soutěže Blog Roku), u některých je ale překvapivá. Zaráží především, kolik návštěvníků si otevřelo rubriku „Blogeři radí“, která byla poslední 4 roky neaktivní a jen na krátký čas byla letos oživena 8 novými články. Že by to byl signál návštěvníků, že chtějí na tomto blogu číst rady ostatních blogerů?
Zajímavá je i vysoká čtenost rozhovoru s blogerkou YumeOokami – že by za ní byl atraktivní titulek článku? Zdaleka nejvíc přístupů ovšem zaznamenává přímo úvodní stránka, tzn. nejvíce návštěvníků si nejprve otevře úvodní stránku Srdce Blogu, a teprve pak se rozhoduje, co si bude číst.
77% návštěvníků bylo vracejících se, 24% bylo nových. Převažují samozřejmě návštěvníci z Česka, ale velice překvapivé je vysoké procento návštěvníků ze zahraničí – hned na druhém místě bylo nejvíce návštěv z Nizozemska. Zřejmě tam budeme mít nějaké věrné čtenáře – možná nějací studenti z Erasmu? Ozvou se v komentářích? 🙂
Slovenští návštěvníci byli až na třetím místě. Naprostá většina návštěvníků si blog otevřela na notebooku nebo stolním PC – přístupů z mobilu nebo tabletu bylo zanedbatelné množství.
50% návštěvníků přišlo z vyhledávání, 29% z odkazujících stránek a 20% byla přímá návštěvnost. Nejvíce návštěv přivedl Google, za ním je Seznam a Facebook.
Mezi klíčovými slovy, která návštěvníky přivedla na Srdce Blogu z vyhledávání, zaujmou tyto: „přezdívky„, „voyo„, „natalia sadness„, „sex za peníze“ či „lajkovat„.
Obzvláště u toho sexu za peníze a Natalie Sadness je to pikantní – to první se týká kauzy staré více než dva roky a to druhé skoro dva roky staré ankety, která se řešila i na Krásná.cz. Jak je ale vidět, lidé si to stále hledají a přicházejí díky tomu na tento blog – zkuste si kterékoli z těchto klíčových slov zadat do Seznamu nebo Googlu a uvidíte sami, co vám to najde.
A přitom, kdo si ještě dnes vzpomene na onu telenovelu, která vznik oné ankety iniciovala… 🙂
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: