Nové ankety a rubriky

Seznamte se s vylepšením dvou oblíbených funkcí: představujeme nové ankety a rubriky.

Připomeňme původní podobu rubrik:
snímek obrazovky
Porovnejte s novou verzí. Nově má uživatel mj. přehled o počtu článků v každé rubrice.
snímek obrazovky
Jistě vítaným zlepšením je editace pořadí rubrik stylem drag-and-drop – stačí kliknout na příslušnou rubriku a přetáhnout ji na novou pozici. Nové pořadí rubrik bude automaticky uloženo na pozadí.
snímek obrazovky
Pokud rubrika obsahuje alespoň jeden článek, pak se z čísla v sloupci „Počet článků“ stane aktivní odkaz vedoucí na přehled článků v dané rubrice.
snímek obrazovky
U každého článku uživatel vidí tlačítko pro odebrání článku z rubriky. Pokud chcete z nějaké rubriky odebrat článek, pak je to nejjednodušší právě tímto způsobem – přes výpis rubrik si otevřít rubriku, najít článek a červeným tlačítkem ho z rubriky odebrat (je to výrazně jednodušší, než hledat článek v archivu zveřejněných článků, otevřít ho k editaci, odebrat rubriku, a znovu uložit).
Změnou prošlo i založení nové rubriky a editace stávajících rubrik, na dvou obrázcích níže je původní verze:
snímek obrazovky
snímek obrazovky
Založení i editace rubrik je nyní jednodušší:
snímek obrazovky
snímek obrazovky
Podobnými změnami prošly i ankety, nejprve původní verze:
snímek obrazovky
Seznam anket tak, jak prošel vylepšením:
snímek obrazovky
Ankety doznaly tří hlavních změn:
  1. Seznam anket je nově řazený abecedně a přestali jsme zobrazovat (dle našeho názoru zbytečné) datum založení ankety.
  2. U anket se zobrazuje celkový počet hlasů.
  3. Po spuštění hlasování již nemůže uživatel anketu editovat.
Poslední bod si zaslouží ještě krátké zastavení. V minulosti bylo možné anketu libovolně editovat i po spuštění hlasování (započítání prvního hlasu). Teoreticky tak mohl bloger s anketou libovolně manipulovat. To nyní už není možné, a ankety na Blog.cz by tak nyní měly být více seriózní, protože hlasující budou vědět, že s anketou se již od spuštění hlasování nehýbalo.
Pokud chce uživatel anketu po jejím vytvoření ještě upravit (např. opravit nějaký překlep nebo doplnit další odpověď), pak může jen do té doby, než ji přiřadí k nějakému článku a zahlasuje v ní nějaký uživatel. Zamknutou anketu je možné pouze smazat nebo odebrat z článku.
__
Rubriky i ankety jsme důkladně testovali, pokud byste ale přesto narazili na nějakou chybičku, pak ji můžete nahlásit na e-mailové adrese blog@blog.cz. V anketě pod článkem můžete hlasovat, jak se vám změny líbí.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: